Zapachy, które stworzą bożonarodzeniową aurę

Boże Narodzenie to magiczny czas, na który wszyscy czekamy z niecierpliwością. Te grudniowe dni napełniają umysł spokojem i sprawiają, że nasze siły witalne zaczynają się regenerować. Na szczególną domową atmosferę, która panuje w tym okresie składają się nie tylko świąteczne dekoracje, potrawy wigilijne i kolędy, lecz także coś niewidzialnego i ulotnego, czyli… zapach! Czarująca woń korzennych przypraw, pomarańczy, wanilii i świeżego igliwia sprawia, że spędzanie chwil w rodzinnym gronie nabiera dodatkowej wyjątkowości. Aż chciałoby się zatrzymać czas… Na szczęście są sposoby na to, żeby atmosferę Świąt podtrzymać i delektować się nią przez kolejne tygodnie. Wystarczy zaopatrzyć się w zamknięte w szklanych buteleczkach naturalne olejki eteryczne, z pomocą których nie tylko odtworzymy bożonarodzeniową aurę, lecz także wzmocnimy nasze zdrowie!


Nie od dziś wiadomo, że zapachy wywierają ogromny wpływ na nasze emocje. Unoszący się gdzieś w miejskim zgiełku aromat może w mig przywołać najodleglejsze wspomnienia, które kryją się głęboko w naszej podświadomości. Tajemniczą zdolność zapachów do kreowania nastroju wykorzystuje się obecnie w wielu dziedzinach - na przykład w kosmetyce, marketingu czy aromaterapii. Naturalne, pozyskiwane z roślin, olejki eteryczne pozwalają nam doświadczyć esencji ich piękna, czyli woni. Substancje aromatyczne wytwarzane przez naturę, poza walorami zapachowymi, wykazują również działanie prozdrowotne – np. przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Potrafią skutecznie blokować dostęp bakteriom i grzybom. Co więcej, oddziałują one na nasze zdrowie na wielu poziomach. Współczesne badania naukowe dowodzą, że zapach, za pomocą włókien nerwowych, jest przekazywany do tych części mózgu, które odpowiadają za emocje i intuicję. W ten sposób wpływa on nie tylko na nasz nastrój, lecz także na samopoczucie i równowagę chemiczną całego organizmu!

Jak pachnie Boże Narodzenie?

Jednymi z najważniejszych polskich świąt, z którymi, poza znaczeniem religijnym, wiąże się szczególna tradycja są Święta Bożego Narodzenia. Obyczaj ten, przekazywany z pokolenia na pokolenie, daje nam poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Magia Świąt, bez wątpienia, odwołuje się najmocniej do okresu naszego dzieciństwa, kiedy to zapach zupy grzybowej, choinki czy kompotu z suszu budował pełną emocji atmosferę nadchodzącej Gwiazdki. Również jako dorośli przez cały rok z utęsknieniem czekamy na ten szczególny czas, a niektóre zapachy silniej przywołują wspomnienia Wigilii i wprawiają nas w błogi nastrój. Odpowiednio skomponowane olejki eteryczne, oddziałując silnie na naszą percepcję, roztaczają w powietrzu ciepłą, rodzinną atmosferę, która jest jednym z ważniejszych elementów, składających się na świętowanie.

Oto wybrane substancje zapachowe, które pomogą nam wyczarować świąteczny klimat, a jednocześnie pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie:


wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy