Ziemia okrzemkowa - właściwości, działanie i zastosowanie ziemi okrzemkowej

By Doc. RNDr. Josef Reischig, CSc. (Aut ... esby-sa3.0)], via Wikimedia Commons By Doc. RNDr. Josef Reischig, CSc. (Aut ... esby-sa3.0)], via Wikimedia Commons

Istnieje wiele naturalnych metod oczyszczania organizmu - ostatnimi czasy prym wśród nich wiedzie ziemia okrzemkowa. Preparat ten, stosowany w postaci wodnego roztworu, wyprowadza z organizmu pasożyty, bakterie, wirusy oraz metale ciężkie i pestycydy. Stosując ten suplement, nie tylko usuwamy toksyny z ciała, lecz także pozbywamy się zbędnych kilogramów oraz poprawiamy stan skóry i włosów. Co więcej, ziemia okrzemkowa jest niedroga i ma szerokie spektrum zastosowań.


Ziemia okrzemkowa, czyli diatomit, stanowi mineralną skałę osadową w kolorze białym. Krzemionka czyli ditlenek krzemu (SiO2), z  którego się składa, występuje na kuli ziemskiej w postaci kwarcu. Wiele rodzajów krzemionki tworzy się także w organizmach żywych – np. w pancerzyku jednokomórkowych glonów. Sama ziemia okrzemkowa składa się w przeważającej części z pancerzyków okrzemek – liczących miliony lat organizmów, które zostały poddane procesowi cementowania. Co ciekawe, obserwowany w warunkach laboratoryjnych diatomit przypomina wielokształtne, cylindryczne rureczki, które posiadają liczne pory i wgłębienia.

Dla domu i dla zdrowia


Na rynku diatomit możemy nabyć w formie białego proszku krzemionkowego. Znajduje on zastosowanie w wielu dziedzinach, m.in. w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i rolniczym. Ze względu na swoje właściwości, jest popularnym preparatem wspierającym proces oczyszczania organizmu, a przeprowadzane z jego użyciem naturalne terapie przynoszą widoczne efekty. Surowiec ten jest wykorzystywany ponadto jako środek filtrujący, wybielający, izolujący, czyszczący i polerujący. Rolnicy używają go w firmie preparatu przeciwpasożytniczego dla bydła oraz do ochrony roślin przed patogenami. Ze względu na szerokie zastosowanie tego produktu, diatomit dzielimy na kilka rodzajów. Różnią się one między sobą sposobem przechowywania i obróbki przemysłowej. W celach leczniczych stosujemy ziemię okrzemkową przeznaczoną do użytku spożywczego. Dzięki swojej budowie, a także zawartości łatwo przyswajalnego krzemu, preparat ten stanowi wysokiej jakości naturalny suplement, który, poza uzupełnieniem niedoboru tego pierwiastka w organizmie, sprzyja procesowi detoksykacji.


Prof. Gordon T. Taylor, Stony Brook University [Public domain], via Wikimedia Commons
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy