Żywność, której nie powinniśmy jeść na pusty żołądek

pixabay.com pixabay.com

Wiedząc, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, staramy się komponować je ze smacznych i pożywnych pokarmów. Okazuje się jednak, że przygotowując śniadaniowe dania nie powinniśmy dawać się ponieść fantazji, bowiem niektóre produkty szkodzą, jeśli spożywamy je na czczo, zaraz po przebudzeniu. Czego powinniśmy unikać w porannym jadłospisie?


Są takie produkty, które na pierwszy rzut oka wydają się zdrowe i „niewinne”, jednak spożywane na pusty żołądek powodują kłopoty trawienne skutkujące złym samopoczuciem. Jako że wybierając się do szkoły czy pracy chcemy czuć się w ciągu dnia jak najlepiej, powinniśmy dbać o to, aby nasze śniadanie było pozbawione szkodliwych pokarmów.
Oto czarna lista dań, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy jeść na czczo:

CROISSANT

Popularny we Francji rogalik, wbrew pozorom, nie jest najlepszym śniadaniowym wyborem. Wypiek ten składa się bowiem z cukru, mąki, tłuszczu i drożdży, a więc mieszanki stanowiącej spore obciążenie dla trzustki, która rano może jeszcze nie być w pełni sił. Co więcej, taka potrawa daje poczucie sytości, które szybko znika, przez co za około godzinę po posiłku znów jesteśmy głodni.

CYTRUSY


Będące cennym źródłem witamin i antyoksydantów owoce cytrusowe jedzone na pusty żołądek niestety niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Po spożyciu pomarańczy lub grejpfruta (również w postaci soku) możemy odczuwać dyskomfort związany z nadmiernym pobudzeniem receptorów czuciowych w żołądku.

JOGURT NATURALNY

Mimo że wydaje się być idealną propozycją na zdrowe i dietetyczne śniadanie, jogurt jedzony na czczo źle wpływa na nasz żołądek. Zawarte w nim probiotyki nie mogą w efekcie pozostać w jelitach. Zamiast tego, są z nich usuwane. Dużo lepszym pomysłem jest spożycie jogurtu wraz z owocami (np. borówkami).
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy