Długi weekend deszczowy i ponury

Oceń stronę
Ocena: 5.0
Fot. rosmary

Sonda

Czy dezynfekujesz dom/mieszkanie w trosce o zdrowie domowników?

Sporo deszczu i chmur – tak, według synoptyków, będzie wyglądał długi weekend.


Sobota

Pogoda w sobotę 9.11 nie będzie nas rozpieszczać. Padać będzie praktycznie w całej Polsce. W północnej i centralnej części kraju zachmurzenie duże i mogą tam wystąpić opady deszczu. Na południu prognoza pogody również zwiastuje opady, ale niewątpliwym pocieszeniem będą przebłyski słońca. Jedynym miejscem, gdzie padać nie powinno będą krańce południowe Polski. Tam również będzie można liczyć na przejaśnienia. Temperatury wyniosą od 8-9 st. C na północy, 10 st. C w południowej części kraju, do 11 stopni w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, w górach dość silny – do 70 km/h.

Niedziela

Prognoza pogody na niedzielę 10.11 nie przyniesie większych zmian. Praktycznie w całej Polsce będzie pochmurno i deszczowo. Przelotnie popada w całej Polsce. Szanse na chwile ze słońcem mają jedynie mieszkańcy regionów południowych i wschodnich.  Temperatury będą podobne do tych sobotnich. Na przeważającym obszarze termometry pokażą 8-9 stopni, w centrum w okolicach Rzeszowa będzie nieco cieplej: 11-12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany głównie południowo-zachodni.

Poniedziałek

W poniedziałek 11 listopada nadal pochmurno i deszczowo, jednak będzie więcej chwil ze słońcem. Na przejaśnienia mogą liczyć głównie mieszkańcy zachodniej i południowej Polski. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i umiarkowane. Lokalnie może popadać – parasole przydadzą się mieszkańcom Suwałk, Białegostoku czy Bydgoszczy. Temperatura na przeważającym obszarze Polski 7-8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.