Majówka – pogoda może kaprysić

Oceń stronę
Ocena: 4.8

Wysokie temperatury, przelotne opady deszczu, lokalne przymrozki i ochłodzenie – tak według synoptyków, będzie kształtowała się pogoda w trakcie majowego, długiego weekend. Dlatego należy przygotować ubrania na różne warianty, bo pogoda może kaprysić!


W czwartek 1 maja w całym kraju słonecznie i sucho, a przelotne opady mogą pojawić się jedynie w województwie zachodnio-pomorskim. Termometry wskażą od 15 st. C nad morzem,  do 22-24 st. C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

W piątek aura zdecydowanie się pogorszy – na niebie pojawią się chmury, przelotnie popada w całym kraju, a temperatura nie przekroczy 20 st. C. Poza deszczem musimy liczyć się z burzami i towarzyszącym im porywistym wiatrem. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 16 do 18 st C. Cieplej tylko na krańcach południowych – tam termometry wskażą 21-22 st. C. W piątek o świcie na Warmii i Mazurach niewykluczone są przygruntowe przymrozki. Wiatr umiarkowany, z kierunków północnych i północno-wschodnich.

W sobotę 3 maja zachmurzenie duże i umiarkowane na przeważającym obszarze kraju. Możliwe rozpogodzenia – szczególnie na krańcach północnych i wschodnich Polski. Na chwile ze słońcem mogą liczyć również mieszkańcy południowej części kraju. Padać nie powinno. Będzie nieco chłodniej niż w dniach poprzednich – od 10 st. C nad morzem, do 14-15 st. C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W niedzielę możemy liczyć na poprawę pogody – będzie więcej słońca, ale temperatury nie przekroczą 20 st. C. Na przeważającym obszarze kraju sucho, jedynie na krańcach południowych może przelotnie popadać. Temperatura maksymalna od 131-14 st. C w Gdańsku i Białymstoku do 17 st. C na Podkarpaciu. W Polsce centralnej około 16 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany z kierunków północnych.