Pogoda na Wszystkich Świętych

Oceń stronę
Ocena: 4.0
Fot. liz west (Muffet)

Sonda

Czy dezynfekujesz dom/mieszkanie w trosce o zdrowie domowników?

W nadchodzący długi weekend możemy spodziewać się typowo jesiennej pogody – z jej wszystkimi urokami, jak i wadami. W piątek 1 listopada  ma być dosyć ciepło, jak na tę pory roku i sucho – prognozują synoptycy.

Piątek

W piątek 1 listopada będzie nadal pogodnie, ale dość chłodno. W ciągu dnia najwięcej chmur pojawi się na północy i na zachodzie Polski – tam też przelotnie popada. Na pozostałym obszarze słonecznie i bez opadów. Niestety nie będzie tak ciepło, jak w dniach poprzednich – termometry wskażą od 9 st. C w okolicach Suwałk, 10 st. C na wybrzeżu, do 12-13 st. C na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej w okolicach Krakowa i Rzeszowa – tam termometry pokażą 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany będzie wiał z południowego zachodu.

Sobota


W sobotę 2 listopada sytuacja pogodowa zmieni się, ale niestety na gorsze. Będzie się chmurzyć, a w ciągu dnia z północy w głąb kraju przemieszczać się będzie front atmosferyczny, z opadami deszczu i silnymi porywami wiatru. Opady deszczu ominą Śląsk oraz Warmię i Mazury. Prognoza pogody przewiduje temperatury, które wyniosą od 9 stopni w Suwałkach do 11-12 stopni na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich. Wiatr słaby południowy i południowo-zachodni.

Niedziela

W niedzielę 3 listopada możemy liczyć na niewielką poprawę pogody. Będzie więcej słońca – szczególnie na krańcach wschodnich Polski. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i umiarkowane. Na zachodzie Polski przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11 st. C na wybrzeżu, 12 st. C w okolicach Suwałk i Białegostoku, do 15 st. C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami – głównie na wybrzeżu – porywisty, głównie południowy.