Prognoza pogody na Boże Ciało

Oceń stronę
Ocena: 5.0
fot. shutterstock

Sonda

Czy stosujesz witaminy w tabletkach?

W czwartek, 16 czerwca 2022 roku, dominować będzie pochmurna aura. Lokalnie możliwe większe przejaśnienia. Bez opadów jedynie na zachodzie Polski. Na pozostałym obszarze kraju może przelotnie popadać deszcz. Opady mogą być dość intensywne. Na termometrach zobaczymy od 17oC na Pomorzu, 24oC na Mazowszu, do 27oC na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.

W piątek, 17 czerwca 2022 roku, na północy Polski dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju będzie więcej chmur, które przyniesie przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 17oC w rejonie Zatoki Gdańskiej, 19oC na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, 21oC na Mazowszu, do 23oC na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowane, północno-zachodni.

W sobotę, 18 czerwca 2022 roku, zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego na północy Polski. W rejonach większego zachmurzenia możliwe przelotne opady deszczu, a na południu kraju, w rejonach górskich mogą pojawić się burze, z ulewnym deszczem i silnym wiatrem ‒ do 70 km/h. Termometry wskażą od 18oC na wybrzeżu, 19oC na Suwalszczyźnie, 24oC na Mazowszu, do 27oC na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.  

W niedzielę, 19 czerwca 2022 roku, na przeważającym obszarze Polski dominować będzie pogodna aura. Większe zachmurzenie i opady deszczu prognozowane są na północy kraju. Na termometrach zobaczymy od 25oC na Pomorzu Zachodnim, 26oC na Suwalszczyźnie, 30oC na Mazowszu, do 31oC na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Zobacz także - prognoza pogody na czerwiec 2022 roku.