Prognoza pogody na weekend (22 – 24 listopada 2013 r.)

Oceń stronę
Ocena: 4.5

Piątek


Pogoda w piątek 22 listopada będzie nieco kapryśna. Front atmosferyczny przyniesie opady w wielu miejscach w Polsce, a pochmurna i deszczowa pogoda będzie nam towarzyszyć przez niemal cały dzień. Pogoda w północno-wschodniej i południowej części kraju będzie zdecydowanie przyjemniejsza  – tam momentami może pojawić się słońce. Jak na listopad temperatury będą dość korzystne, zwłaszcza na południowych krańcach i wyniosą 10-11 st. C. Znaczenie chłodniej będzie na północy Polski – termometry wskażą maksymalnie 6 stopni. Na pozostałym obszarze Polski termometry pokażą 7-8 st. C. Wiatr słaby, głównie północno-wschodni.

Sobota

Pogoda w sobotę będzie nieco przyjemniejsza niż w piątek – jednak bez parasola się nie obejdzie. Opadów deszczu powinni spodziewać się mieszkańcy północnej i południowej Polski. Na pozostałym obszarze kraju możliwe przelotne opady deszczu. Wieczór przyniesie pogorszenie pogody - padać będzie już niemal w całej Polsce. Temperatury na przeważającym obszarze Polski będą oscylowały w granicach od 7 do 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany,  na przeważającym obszarze kraju północno-wschodni,  jedynie na wybrzeżu – północny.

Niedziela

Prognoza pogody na niedzielę 24 listopada nie przynosi dobrych wieści. Będzie pochmurno i deszczowo w całej Polsce. Pogodnych regionów będzie niewiele, a większość obszaru kraju będzie bowiem spowita chmurami. Nieco ładniejsza pogoda czeka mieszkańców wybrzeża. Najwięcej przejaśnień będzie w okolicach Gdańska, Słupska, Koszalina i Szczecina. Po południu na chwile ze słońcem mogą także liczyć mieszkańcy Bydgoszczy, Piły i Poznania. Temperatura maksymalna od 5 st. C na wybrzeżu, do 7-8 st. C na pozostałym obszarze Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, momentami – szczególnie na wybrzeżu – dość silny.