Weekend: będzie ciepło, ale pochmurnie

Oceń stronę
Ocena: 4.3

Weekend rozpocznie się bardzo ładnie. Piękna złota jesień utrzyma się jeszcze w piątek, a od soboty pogoda będzie nieco kapryśna – w całym kraju ciepło, ale pochmurnie i deszczowo.

Piątek
 
Prognoza pogody na piętek 25 października zwiastuje piękną złotą jesień. W całym kraju będzie bardzo pogodnie. Zachmurzenie umiarkowane pojawi się w zachodniej części Polski.  Taka słoneczna pogoda utrzyma się przez cały dzień. Co ważne będzie ciepło – temperatura maksymalna od 13 st. C na północnym wschodzie, około 16 st. C w centrum, do 19 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie południowy.

Sobota

W sobotę możemy spodziewać się niewielkiego załamania pogody – nadal będzie ciepło, ale w ciągu dnia pojawią się deszczowe chmury – szczególnie na krańcach północno-zachodnich i północno-wschodnich Polski. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13 st. C na Pomorzu, 16 st. C w Wielkopolsce i w okolicach Suwałk. Na pozostałym obszarze ok. 19,20 st. C. Najcieplej na południu kraju – tam słupki rtęci pokażą nawet 21 st. C.  Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowo-zachodni.

Niedziela

Podobna pogoda utrzyma się także w niedzielę 27 października. Będzie więcej słońca –  najpogodniej w Polsce północnej, na pozostałym obszarze kraju niebo będzie nieco zachmurzone.  W ciągu dnia w niektórych rejonach pojawią jednak deszczowe chmury. Prognoza pogody przewiduje opady w północno-wschodniej Polsce, a także na Śląsku i w Małopolsce. Temperatura maksymalna od 16 st. C. na wybrzeżu, około 18,19 st. C w centralnym pasie Polski, do 20-21 st. C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.