Prognoza pogody na weekend 4-6 stycznia 2020 roku

Oceń stronę
Ocena: 5.0
fot. shutterstock

Sonda

Czy dzieci powinny kształcić się zdalnie jesienią?

Prognoza pogody na sobotę, 4 stycznia 2020 roku, nie przynosi nam najlepszych wieści. Cała Polska znajdzie się bowiem pod wpływem frontu atmosferycznego, który przyniesie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Śnieg prognozowany jest jedynie w Tatrach i Sudetach. Padać przestanie tylko w okolicach Gdańska. Na północy opady będą miały charakter raczej przelotny. Termometry wskażą od 2-3 st. C na wschodzie Polski, 4 st. C w centrum, do maksymalnie 7 stopni na zachodzie kraju. Dość silny wiatr i padający deszcz sprawia jednak, że temperatury odczuwalne mogą być niższe.

W niedzielę, 5 stycznia 2020 roku, pogoda przyniesie ochłodzenie, ale i rozpogodzenia. W porównaniu z sobotą będzie też więcej miejsc, gdzie nie powinno padać. Gorsza pogoda ‒ z dużym zachmurzeniem i opadami deszczu i deszczu ze śniegiem czeka mieszkańców krańców wschodnich i południowo-wschodnich. Temperatury spadną, a szczególnie zimno będzie na południu kraju – około 0 st. C. Poza tym temperatury będą w miarę wyrównane ‒ w granicach 2-3 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich i północno-zachodnich będzie raczej słaby i umiarkowany i tylko w górach silny i porywisty.

W poniedziałek, 6 stycznia 2020 roku, aura pogodowa znowu ulegnie pogorszeniu. Po w miarę słonecznej niedzieli nad Polską pojawi się front atmosferyczny, który przyniesie większe zachmurzenie i przelotne opady. Lokalnie przejaśnienia mogą pojawić się jedynie na południu Polski. Padać będzie głównie na wschodzie kraju ‒ będą to głównie pady śniegu. Podążając na północ opady śniegu zmienią się w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatury wyniosą od 0 st. C na południowym-wschodzie kraju, 1-2 st. C na wschodzie, 3 , st. C w centrum, 4 st. C na zachodzie, do 5 st. C w na wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany, głównie z kierunków zachodnich. Silniej powieje nad morzem i w górach, gdzie porywy wiatru mogą dochodzić do 70-80 km/h.

Zobacz także - pogoda na styczeń 2020 roku.