Prognoza pogody na Wielkanoc – przygrzeje i pokropi

Oceń stronę
Ocena: 4.0

Zimna, pochmurna i z opadami śniegu – tak prezentowała się zeszłoroczna Wielkanoc. Jak będzie w tym roku? Synoptycy uspokajają, że w nadchodzące święta nie będziemy skazani na siedzenie za stołami.


Od piątku (18 kwietnia) zacznie się robić coraz pogodniej i coraz cieplej. W sobotę (19 kwietnia) w całym kraju dominować będzie typowo wiosenna aura. Na przeważającym obszarze Polski słonecznie i sucho. Niewielkie zachmurzenie i przelotne opady deszczu mogą wystąpić jedynie na krańcach południowych Polski. Będzie też znacznie cieplej niż w dniach poprzednich − na przeważającym obszarze Polski można spodziewać się ok. 18-21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

W Święta Wielkiej Nocy pogoda będzie dla nas łaskawa. W Wielką Niedzielę (20 kwietnia) na przeważającym obszarze kraju będzie słonecznie. Lokalnie może popadać na krańcach południowych kraju, a w rejonach górskich i na Podlasiu prognozowane są lokalne burze. Temperatury bardzo przyjemne – na przeważającym obszarze kraju słupki rtęci będą pokazywały 18-21 st. C.  Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Ostatni dzień świąt, Poniedziałek Wielkanocny (21 kwietnia) nie będzie już tak słoneczny, jak niedziela. Słońce będzie nieśmiało wyłaniać się zza chmur głównie w centrum i na południu kraju. Według synoptyków w całej Polsce trzeba liczyć się z przelotnymi opadami deszczu. Temperatury na podobnym poziomie, jak w niedzielę − w Wielkopolsce, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podlasiu termometry wskażą 20-21 st. C. Nieco chłodniej będzie na Suwalszczyźnie i Pomorzu, gdzie słupki rtęci wskażą ok. 18 st. C.  Wiatr słaby, okresami dość silny, z kierunków zmiennych.