Jesteś tutaj:

Świdnica, Polska - pogoda . Prognoza pogody dla Świdnicy.

Wtorek, 03 października 2023 Wschód słońca: 6:57 Zachód słońca: 18:28
Noc (2300 - 500)
słabe opady deszczu
15°C
1014hPa
43km/h, północ.-zach.
2mm
Rano (500 - 1100)
słabe opady deszczu
15°C
1014hPa
43km/h, północ.-zach.
2mm
Południe (1100 - 1700)
słabe opady deszczu
23°C
1014hPa
43km/h, północ.-zach.
2mm
Wieczór (1700 - 2300)
słabe opady deszczu
21°C
1012hPa
23km/h, połud.-zach.
2mm

Oceń stronę:
4.2 z 5 / głosów 4
Świdnica

Świdnica – miasto w Polsce położone w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica.

Powierzchnia*: 21.76 km²
Liczba ludności*: 59 737

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Świdnica, Polska – pogoda. Prognoza pogody dla Świdnicy

Jesteś mieszkańcem Świdnicy? A może planujesz zwiedzić to miasto lub spotkać się w nim z bliskimi lub znajomymi? Niezależnie od tego, czym się kierujesz, warto zapoznać się z prognozowaną pogodą długoterminową, a także bieżącą lub na jutro. Ułatwi Ci to bezpieczne i komfortowe funkcjonowanie. Na naszej stronie znajdziesz mnóstwo przydatnych i zweryfikowanych informacji. Sprawdź i nie daj się zaskoczyć!

Prognoza pogody dla Świdnicy – dlaczego warto z niej korzystać?


Na przejrzyście zaprojektowanym panelu podane są dane dotyczące godzin wschodu i zachodu Słońca oraz szczegółowe zapisy na temat zmian w atmosferze, które będą zachodzić w ciągu dnia. Na czytelnych grafikach podano temperatury, wartości ciśnienia, prędkość oraz kierunek wiatru, a także dane odnoszące się do przewidywanych opadów deszczu bądź śniegu.

W naszym serwisie znajdziesz prognozę pogody bieżącą, m.in. na dziś i na jutro, ale także zdecydowanie bardziej rozbudowane komunikaty o długoterminowym charakterze. Udostępniamy aktualizowane przewidywania tygodniowe i piętnastodniowe. Co więcej, odpowiadamy też na potrzeby kierowców i wędkarzy. Ponadto na stronie internetowej zaprezentowano dane archiwalne i statystyczne, które obejmują średnie temperatury w poszczególnych miesiącach zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki temu z łatwością zaplanujesz wycieczkę czy wyjazd, wybierając najbardziej przyjazne ku temu okresy.

Przygotowywana prognoza obejmuje nie tylko informacje dotyczące pogody w Świdnicy na jutro czy długoterminowej, ale także komunikaty dla mniejszych okolicznych miejscowości. W związku z tym możesz szybko i sprawnie sprawdzić najbardziej szczegółowe powiadomienia uwzględniające lokalne czynniki. Zachęcamy do korzystania z opracowywanych przez specjalistów prognoz, które przedstawiamy w przystępny i atrakcyjny sposób.

Pogoda w Świdnicy – sprawdź prognozę dla swojego miasta


Przewidywania meteorologiczne to jeden z uniwersalnych tematów w przestrzeni medialnej. I choć jako społeczeństwo jesteśmy oswojeni z pojęciami takimi jak właśnie pogoda czy prognoza, nie wszyscy uświadamiamy sobie, jak ważną rolę w codziennym życiu odgrywają otaczające nas warunki atmosferyczne. W tym kontekście można wspomnieć np. o ciśnieniu. Jego nagłe spadki czy wzrosty często odbijają się na samopoczuciu wielu osób. O znaczeniu prognozy pogody przekonujemy się w trakcie planowania długo wyczekiwanych wyjazdów wakacyjnych czy wybierając się na wycieczkę rowerową. Warunki mogą zmieniać się dynamicznie, dlatego zaleca się regularne zapoznawanie się z pogodowymi komunikatami.

Pogoda długoterminowa i na jutro w Świdnicy obejmuje zarówno mniejszy lub większy komfort codziennego funkcjonowania, jak i zdecydowanie istotniejsze kwestie. Profesjonalnie opracowywaną prognozę wykorzystuje się do ostrzegania przed gwałtownymi burzami, śnieżycami czy opadami mogącymi powodować lokalne podtopienia i powodzie wywoływane przez podnoszący się szybko poziom wód na rzece Bystrzyca płynącej przez miasto. Przewidywania meteorologiczne pomagają więc przygotowywać się na niebezpieczne sytuacje i są podstawą do szybkiego przeciwdziałania negatywnym skutkom groźnych dla człowieka zjawisk przyrodniczych. Wszystko to przekłada się z kolei na wiele obszarów życia gospodarczego i społecznego, takich jak transport czy przemysł. Prognoza długoterminowa i na jutro ważna jest więc także z uwagi na względy logistyczne.

Co kryje się pod pojęciem „pogoda”?


Kiedy wygląda się przez okno i widzi zachmurzone niebo czy padający deszcz, zwykło się mówić, że nie ma pogody. Dzieje się tak, ponieważ słowo to nacechowane jest pozytywnie, często stanowi synonim dla wyrazu „pogodnie”, którego używa się do opisywania pięknych, bezchmurnych dni. Tymczasem jest ona zawsze, zmienia jedynie swe oblicze. Jak więc poprawnie definiować to pojęcie?

Pogoda to nic innego jak zespół warunków atmosferycznych obecnych na danym obszarze, np. w ujęciu długoterminowym lub krótszym (m.in. na jutro). Wyróżnia się ona obecnością określonych czynników bądź zjawisk, które w czasie ulegają modyfikacjom. Występują w przyziemnej części atmosfery, która zwana jest troposferą. Na warunki meteorologiczne wpływają czynniki naturalne, takie jak ukształtowanie terenu, napływające masy powietrza, układy baryczne czy światło słoneczne, ale także aspekty powiązane z działalnością człowieka.

Prognoza pogody w Świdnicy – zaawansowane metody przewidywania


Badaniem i przewidywaniem warunków atmosferycznych zarówno na jutro, jak i /długoterminowo zajmują się profesjonalne stacje meteorologiczne i pracujący tam specjaliści, którzy potrafią w sprawny i niezawodny sposób analizować wykonywane przez aparaturę pomiary. Informacje te pochodzą z różnych źródeł i są mierzone przez rozmaite urządzenia radarowe, a nawet satelitarne. Bardzo praktyczne jest numeryczne modelowanie prognoz, całościowa analiza danych bieżących oraz obserwacja trendów.

Rozwój technologiczny pozwala na prowadzenie zaawansowanych badań meteorologicznych. Dzięki temu możliwa jest wiarygodna prognoza pogody dla Świdnicy zarówno długoterminowa, jak i na jutro. Za sprawą ciągle napływających danych jest ona na bieżąco aktualizowana i coraz pewniejsza, dlatego zachęcamy do odwiedzania naszego serwisu w celu sprawdzania obecnych i nadchodzących warunków atmosferycznych!