Szklarska Poręba, Polska - pogoda . Prognoza pogody dla Szklarskiej Poręby.

Środa, 17 sierpnia 2022 Wschód słońca: 5:49 Zachód słońca: 20:14
Noc (2300 - 500)
kilka chmur
20°C
1012hPa
6km/h, wschodni
0mm
Rano (500 - 1100)
kilka chmur
19°C
1012hPa
6km/h, wschodni
0mm
Południe (1100 - 1700)
kilka chmur
26°C
1013hPa
2km/h, połud.-wsch.
0mm
Wieczór (1700 - 2300)
kilka chmur
22°C
1012hPa
4km/h, połud.-wsch.
0mm

Oceń stronę:
4.8 z 5 / głosów 7
Szklarska Poręba

Szklarska Poręba – miasto w Polsce położone w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, w gminie Szklarska Poręba.

Powierzchnia*: 75.44 km²
Liczba ludności*: 6 897

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Szklarska Poręba, Polska – pogoda. Prognoza pogody dla Szklarskiej Poręby

Jakie warunki atmosferyczne będą panowały w Szklarskiej Porębie jutro, pojutrze, na weekend albo w perspektywie długoterminowej? Odpowiedź na to pytanie jest istotna zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających licznie to popularne karkonoskie miasto w sezonie letnim i zimowym. Informacje, które pozwolą Ci na sprawdzenie pogody w najbliższym czasie, znajdziesz w naszym serwisie internetowym. Dostarczamy wyłącznie zweryfikowane, wiarygodne i wyróżniające się dużą sprawdzalnością przewidywania warunków atmosferycznych. Sprawdź, co zawierają nasze prognozy i pozostawaj z nimi na bieżąco!

Prognoza pogody na wakacje i na co dzień


Karkonosze, a wśród nich Szklarska Poręba to jedne z najpopularniejszych pod względem turystycznym miejsc w całej Polsce. Każdego roku ten region odwiedzają setki tysięcy gości z całego kraju i zagranicy, poszukując górskich szlaków, pięknych widoków, narciarskich tras zjazdowych i oczywiście ładnej pogody. Jeżeli i Ty zamierzasz spędzić weekend czy urlop w Karkonoszach, w zaplanowaniu pobytu pomoże Ci sprawdzona prognoza. W zależności od tego, kiedy się wybierasz w góry, zorientuj się w przewidywaniach warunków atmosferycznych na jutro, najbliższe dni czy w perspektywie długoterminowej.

Ponieważ oferujemy bardzo szczegółowe informacje, możesz je wykorzystać do planowania wycieczek w góry. Gdy wybierasz się zdobywać wysokie szczyty, z pewnością zależy Ci na dobrej widoczności i możliwości podziwiania okolicy Szklarskiej Poręby, a więc dobra pogoda jest niezębna. Przed wyjściem na szlak sprawdź naszą prognozę i szybko upewnij się, czy w ciągu najbliższych kilku godzin będą odpowiednie warunki do wędrowania po Karkonoszach i rozkoszowania się widokami tego pięknego pasma górskiego.

Pogoda krótko- i długoterminowa dla Szklarskiej Poręby


Z kolei do planowania urlopu w tym urokliwie położonym mieście znakomicie nadaje się długoterminowa prognoza. W naszym serwisie możesz zorientować się, jaka pogoda będzie w ciągu najbliższych 15 dni. Czy nadchodzące 2 tygodnie to dobry czas na wyjazd? A jeśli jest on już nie do odwołania, to na jakie warunki się przygotować? Co ze sobą zabrać i jak zorganizować czas wolny podczas pobytu w Karkonoszach? Odpowiedzi na te pytania stają się łatwiejsze, gdy znasz dokładne przewidywania meteorologiczne, a takie są dostępne w naszym serwisie. Długoterminowa pogoda na 15 najbliższych dni w Szklarskiej Porębie z temperaturami czytelnie rozrysowanymi na wykresie to pewne źródło prognoz.

W dalekosiężnym planowaniu wakacji czy ferii zimowych pomaga natomiast wykaz średnich miesięcznych temperatur na przełomie całego roku. Na ich podstawie dowiesz się, jakich warunków możesz się spodziewać w poszczególnych porach roku. I rzeczywiście, najcieplej jest w szczycie sezonu, gdy w Karkonosze zjeżdża najwięcej turystów. Dane zgromadzone w naszym serwisie pokazują jednak, że pogoda jest równie dobra w bezpośrednio przed rozpoczęciem i po zakończeniu wakacji.

Jeśli więc chcesz uniknąć tłumów, a zarazem cieszyć się ładną aurą i przy okazji nieco oszczędzić na noclegach, które są najdroższe właśnie w lipcu i sierpniu, zdecyduj się na wyjazd w czerwcu lub wrześniu. Jak pokazują nasze prognozy długoterminowe, średnia temperatura w tych miesiącach przekracza 15 stopni Celsjusza w ciągu dnia, a to zdecydowanie wystarczająca wartość, żeby móc spacerować po górskich szlakach i zdobywać szczyty.

Źródło wiarygodnych prognoz pogody dla Szklarskiej Poręby


Zależy nam na tym, aby udostępniane przewidywania trafiały do jak największej liczby odbiorców, dlatego dbamy o to, żeby łączyły w sobie dokładność i czytelność. Na precyzyjne określenie warunków meteorologicznych pozwala kompletność publikowanych danych, wśród których można znaleźć najważniejsze wielkości kształtujące stan atmosfery. Jeśli chcesz wiedzieć, jaka pogoda w najbliższych dniach czy długoterminowa w Szklarskiej Porębie jest zapowiadana, zapisz sobie naszą stronę w zakładkach i zaglądaj do niej codziennie, np. rano, żeby wiedzieć, na jakie warunki się przygotować.

Publikujemy następujące dane meteorologiczne:
•    temperaturę określoną w stopniach Celsjusza,
•    prędkość (w kilometrach na godzinę) i kierunek wiatru,
•    wartość ciśnienia atmosferycznego w hektopaskalach,
•    typ i ilość opadów podaną w milimetrach.

W naszym serwisie każdy dzień jest podzielony na pory – prognoza dla Szklarskiej Poręby obejmuje pogodę rano, w południe, wieczorem i nocą, również w perspektywie długoterminowej. Publikujemy także godziny wschodu i zachodu Słońca na cały rok. Z kolei dla kierowców przygotowaliśmy specjalną prognozę biorącą pod uwagę warunki meteorologiczne panujące na drogach na wskazanym odcinku. Aby je sprawdzić, wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę nazwę miejscowości oraz daty i godziny wyjazdu i przyjazdu.

Wszystkie przewidywania dostępne w naszym serwisie bazują na w pełni zweryfikowanych danych dostarczanych przez renomowane stacje meteorologiczne. Dzięki temu możemy zapewnić najwyższą rzetelność publikowanych prognoz, które ułatwiają planowanie dni i pobytów Szklarskiej Porębie i okolicach pod kątem pogody. Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszego portalu!