Jesteś tutaj:

Wieluń, Polska - pogoda . Prognoza pogody dla Wielunia.

Czwartek, 18 sierpnia 2022 Wschód słońca: 5:37 Zachód słońca: 20:01
Noc (2300 - 500)
dużo chmur
22°C
1011hPa
9km/h, połud.-wsch.
0mm
Rano (500 - 1100)
dużo chmur
24°C
1012hPa
9km/h, wschodni
0mm
Południe (1100 - 1700)
dużo chmur
30°C
1011hPa
12km/h, wschodni
0mm
Wieczór (1700 - 2300)
dużo chmur
26°C
1011hPa
11km/h, wschodni
0mm

Oceń stronę:
3.7 z 5 / głosów 45
Wieluń

Wieluń – miasto w Polsce położone w województwie łódzkim, w powiecie wieluńskim, w gminie Wieluń.

Powierzchnia*: 16.87 km²
Liczba ludności*: 23 837

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Wieluń, Polska – pogoda. Prognoza pogody dla Wielunia

Jeśli mieszkasz w Wieluniu lub okolicach tego malowniczo położonego miasta, dowiedz się, jaką pogodę przewidują synoptycy na dzisiaj i najbliższe dni. Znajdziesz szczegółowe dane dla poranka, południa, wieczoru i nocy. Na naszym portalu sprawdzisz także prognozę długoterminową. Prezentujemy również aktualne i cenne informacje dla kierowców i wędkarzy.

Jakie znaczenie ma prognoza pogody?


Ogromny wpływ na różne aspekty życia człowieka miała pogoda od zarania dziejów. Dlatego od dawna czyniono wysiłki, aby poprawić dokładność prognoz i w ten sposób zapewnić większy komfort i bezpieczeństwo. Przepowiadanie zmian w aurze, również tych długoterminowych, odnosi się do procesu, w którym nauka i technologia są wykorzystywane do przewidywania warunków atmosferycznych dla danej lokalizacji i czasu. Kluczowym celem jest ochrona ludzkiego istnienia i mienia, poprawa zdrowia oraz dobrobytu gospodarczego.

Pogoda długoterminowa a korzyści dla turystyki


Niepodważalne jest znaczenie prognozy pogody długoterminowej dla branży turystycznej. Pomaga ona w planowaniu rozmieszczania obiektów rekreacyjnych. Umożliwia zminimalizowanie szkód, powodowanych przez niesprzyjające zjawiska, a także zwiększa rentowność. Turyści mogą wybrać odpowiednie miejsca wypoczynku, obmyślać podróże i unikać ewentualnych zagrożeń.

Prognozowanie pogody poprawia bezpieczeństwo transportu


Znaczący wpływ na bezpieczeństwo i eksploatację dróg mają prognozy długoterminowe, dotyczące niesprzyjających czynników, takich jak śnieg, deszcz lub burza, pogarszających pewność prowadzenia pojazdu.

W przypadku transportu lotniczego, przewidywanie warunków atmosferycznych pomaga:

•    zmniejszyć opóźnienia lotów oraz czas przelotu,
•    oszczędzić energię,
•    zapewnić komfort pasażerów.

Pogoda długoterminowa dostarcza informacje o krytycznych parametrach, które mogą zagrażać samolotowi podczas startu, lądowania i lotu, takie jak: silne wiatry, burze, tornada i lód.

Meteorolodzy morscy przygotowują prognozy dla statków, w tym komunikaty o pozycji, trajektorii i intensywności silnych sztormów oraz ostrzeżenia o porywistym wietrze i mgle. Statki mogą odpowiednio zmienić kurs, aby zwiększyć bezpieczeństwo przewożonego ładunku i pasażerów.

Jak prognoza pogody wpływa na codzienne życie?


Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Wieluniu, czy też w innej miejscowości, prognoza pogody wpływa na to, jak się ubierasz. Dzięki niej wiesz, jak przygotować się na każdą okoliczność. Możesz uniknąć stresu, związanego z niewiedzą i wybrać odzież, okrycia wierzchnie oraz akcesoria, dostosowane do sytuacji na zewnątrz. Przed wyjazdem lub przed rozpoczęciem aktywności na świeżym powietrzu, znasz temperaturę, orientujesz się czy będzie padało.

Znajomość pogody długoterminowej jest korzystna dla rolnictwa i leśnictwa


Temperatura, wilgotność i opady odgrywają ważną rolę w planowaniu i dbaniu o uprawy owoców, warzyw oraz zbóż. W dawnych czasach rolnicy przewidywali zjawiska atmosferyczne jedynie na podstawie obserwacji nieba. Rozwój meteorologii zapewnił im precyzyjne informacje, wykorzystujące zaawansowane technologicznie komputery do zbierania i analizy danych. Dzięki współczesnej wiedzy znany jest najlepszy czas na uprawy i zbiory plonów. Pogoda długoterminowa ma także kluczowe znaczenie dla zapobiegania i kontrolowania pożarów.

Jaką rolę odgrywają prognozy pogody w energetyce?


Firmy energetyczne i gazowe, dzięki aktualnym, długoterminowym prognozom pogody, są w stanie przewidzieć zapotrzebowanie, na które silnie wpływa aura. Niskie temperatury w zimie mogą spowodować gwałtowny wzrost zużycia gazu, wykorzystywanego do ogrzewania różnego rodzaju budynków. Z kolei latem, rosnący popyt wiąże się z nasilonym użytkowaniem klimatyzacji w czasie upałów. Przewidując takie sytuacje, przedsiębiorstwa mogą kupować więcej energii lub gazu ziemnego przed wzrostem cen. Są w stanie także ograniczyć przerwy w dostawie prądu.

Meteorologia stale inwestuje w modernizację stosowanego sprzętu oraz badania naukowe. Podejmowana jest ścisła współpraca z organizacjami międzynarodowymi. Poprawia się efektywność przewidywania niebezpiecznych zjawisk oraz sprawność wczesnego ostrzegania. Podnoszona jest jakość prognoz meteorologicznych i hydrologicznych w celu łagodzenia skutków klęsk żywiołowych oraz ochrony środowiska naturalnego. Pogoda długoterminowa coraz skuteczniej służy zrównoważonemu rozwojowi kraju w zakresie uprzemysłowienia i modernizacji.

Sprawdź pogodę w Wieluniu!


Znaczenie przewidywania pogody jest istotne dla każdego. Dlatego warto korzystać z portali internetowych, dostarczających na bieżąco aktualizowanych informacji o zmieniających się warunkach atmosferycznych w Wieluniu. Ekologia.pl umożliwia:

•    śledzenie długoterminowej prognozy: na tydzień i 15 dni, dzięki której zaplanujesz aktywności na świeżym powietrzu oraz wycieczki,
•    szybkie wyszukiwanie i przeglądanie wszystkich podstawowych składników pogody dla wybranej lokalizacji,
•    zapoznanie się ze specyficznymi parametrami, interesującymi kierowców i wędkarzy,
•    sprawdzenie archiwalnych danych.