Jesteś tutaj:

Limanowa, Polska - pogoda . Prognoza pogody dla Limanowej.

Niedziela, 10 grudnia 2023 Wschód słońca: 7:24 Zachód słońca: 15:37
Noc (2300 - 500)
słabe opady śniegu
1°C
1012hPa
10km/h, południowy
0mm
Rano (500 - 1100)
słabe opady śniegu
-5°C
1012hPa
10km/h, południowy
0mm
Południe (1100 - 1700)
słabe opady śniegu
1°C
1012hPa
6km/h, południowy
0mm
Wieczór (1700 - 2300)
słabe opady śniegu
0°C
1014hPa
8km/h, południowy
0mm

Oceń stronę:
4.7 z 5 / głosów 5
Limanowa

Limanowa – miasto w Polsce położone w województwie małopolskim, w powiecie limanowskim, w gminie Limanowa.

Powierzchnia*: 18.70 km²
Liczba ludności*: 15 132

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Limanowa, Polska – pogoda. Prognoza pogody dla Limanowej

Na naszym portalu informacyjnym dowiesz się, jaka jest prognoza pogody dla Limanowej. Jesteśmy świetnym miejscem na sprawdzenie informacji dotyczących przewidywanych opadów atmosferycznych na jutro czy w zakresie długoterminowym. Z pomocą aktualnych ustaleń meteorologicznych będziesz gotowy/gotowa na nagłą zmianę temperatur, przez co lepiej przygotujesz się na nadchodzący dzień. Ekologia.pl to wiarygodne dane od najlepszych stacji pomiarowych, dlatego możesz na nas polegać!

Pierwsze prognozy pogody zaczęto sporządzać najprawdopodobniej wraz z początkiem rewolucji neolitycznej. W końcu od dokładnych przewidywań zmian stanów atmosfery uzależniona była efektywność pracy na roli. Dawniej jednak krótko- i długoterminowe ustalanie opadów atmosferycznych i temperatury powietrza było przeprowadzane wyłącznie lokalnie i polegało głównie na obserwacji koloru nieba i kształtu chmur. Dopiero pojawienie się telegrafu w XIX i komputera w XX wieku przyniosło duże zmiany i pozwoliło zbierać i analizować dane meteorologiczne z różnych części świata, zwiększając dokładność pomiarów.

Jaka pogoda w Limanowej jutro?


Obecnie możesz dowiedzieć się, jaka będzie pogoda w Limanowej jutro czy pojutrze, korzystając z danych publikowanych online! Na naszym portalu mamy zawsze bieżące ustalenia meteorologów dla Twojego regionu, dzięki którym unikniesz przykrych niespodzianek po wyjściu z domu. Dla każdego dnia czy przedziału godzinowego podajemy dokładne prognozy dotyczące:
-  ciśnienia atmosferycznego,
-  prędkości wiatru,
-  opadów atmosferycznych,
-  temperatury powietrza.

Dodatkowo na stronie dowiesz się, o której godzinie ma nastać zachód oraz wschód słońca, co pozwoli Ci zaplanować ewentualne obserwacje zjawiska w miłym towarzystwie. Wiedząc, jaka ma być jutro pogoda w Twoim mieście, jesteś lepiej przygotowany na nadchodzący dzień. To szczególnie istotne, jeśli planujesz ważne wydarzenie w plenerze, lecz nie tylko! Zwykła droga do pracy może okazać się przecież znacznie utrudniona, jeśli nie wiedząc o nadchodzących ulewach, zapomnisz zabrać ze sobą parasol.

Aktualne prognozy pogody dla kierowców


Sytuacja na drogach jest w dużej mierze uzależniona od warunków atmosferycznych, jakie panują danego dnia. Kiedy pada deszcz lub wieje porywisty wiatr wiele osób rezygnuje z komunikacji miejskiej i przesiada się w samochody. Dlatego pogoda długoterminowa i godzinowa szczególnie interesuje kierowców odwiedzających nasz portal online. Z pomocą Ekologia.pl poznasz aktualne prognozy na jutro, co pomoże Ci uniknąć spóźnienia do pracy ze względu na korek czy konieczność oczyszczenia auta ze szronu.

Jako kierowca powinieneś śledzić długoterminowe prognozy pogody. W dzisiejszych czasach pory roku nie występują tak regularnie jak dawniej. Z tego powodu wielu właścicieli samochodów jest zaskakiwanych nagłymi opadami śniegu w momencie, kiedy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. Regularne sprawdzanie danych meteorologicznych pozwoli Ci przygotować auto na zimę z wyprzedzeniem, przez co unikniesz długich kolejek w stacjach zajmujących się wymianą opon.

Pogoda długoterminowa – Limanowa


Za pośrednictwem portalu Ekologia.pl dowiesz się, jaka jest szacunkowa pogoda długoterminowa dla Limanowej. Prognozy podawane z wyprzedzeniem dwutygodniowym są całkiem dokładne, dlatego warto z nich korzystać, zwłaszcza jeśli masz ważne plany na dany miesiąc. Do takich pomiarów zagląda się głównie w okresie przedwakacyjnym, kiedy każdy szykuje się do wyjazdu i chce, by temperatura powietrza była wysoka i nie padał deszcz. Dzięki pomiarom stacji meteorologicznej możesz zawczasu przygotować się do drogi, zabierając ze sobą parasolkę czy płaszcz przeciwdeszczowy.

Aktualne prognozy pogody długoterminowe przydają się również w okresie ferii świątecznych i zimowych. Jeśli chcesz wyjechać z rodziną na narty w góry, to informacje dotyczące szacunkowych opadów śniegu będą niezwykle cenne. Nawet zwykłe wyjście na sanki z dzieckiem lepiej zaplanujesz dzięki bieżącym danym ze stacji pomiarowych. Z ustaleń warunków atmosferycznych na dwa tygodnie w przód korzystają też przedstawiciele biznesu, zwłaszcza rolnictwa, a także turystyki czy rozrywki.

Prognozy pogody dla wędkarzy


Na portalu Ekologia.pl publikujemy również aktualne prognozy pogody dla wędkarzy na jutro i na weekend, nie tylko z Limanowej, ale też z innych rejonów Polski. Zachowanie ryb słodkowodnych jest ściśle związane z warunkami atmosferycznymi, jakie panują danego dnia. Zwierzęta te nie lubią gwałtownych wahań ciśnienia czy temperatury, dlatego kiedy one występują, połowy są przeważnie mniej obfite. Z drugiej strony kiedy przez kilka dni padają intensywne deszcze to dobry sygnał, aby wybrać się na połów – dobre branie jest wtedy prawie pewne!

W prognozie pogody dla wędkarzy na jutro i w zakresie długoterminowym publikujemy warunki do brania ryb na dany dzień. Poza tym znajdziesz w niej zwykłe pomiary dotyczące opadów deszczu czy temperatur. Dzięki temu lepiej przygotujesz swoją odzież na wyjazd w plener i nie zaskoczy Cię deszcz czy porywisty wiatr.