Jesteś tutaj:

Olkusz, Polska - pogoda . Prognoza pogody dla Olkusza.

Sobota, 10 czerwca 2023 Wschód słońca: 4:31 Zachód słońca: 20:51
Noc (2300 - 500)
słabe opady deszczu
13°C
1016hPa
24km/h, północ.-wsch.
5mm
Rano (500 - 1100)
słabe opady deszczu
15°C
1014hPa
14km/h, północ.-wsch.
5mm
Południe (1100 - 1700)
słabe opady deszczu
19°C
1015hPa
23km/h, północ.-wsch.
5mm
Wieczór (1700 - 2300)
słabe opady deszczu
16°C
1016hPa
19km/h, wschodni
5mm

Oceń stronę:
4.6 z 5 / głosów 4
Olkusz

Olkusz – miasto w Polsce położone w województwie małopolskim, w powiecie olkuskim, w gminie Olkusz.

Powierzchnia*: 25.65 km²
Liczba ludności*: 36 993

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Olkusz, Polska – pogoda. Prognoza pogody dla Olkusza

Interesuje Cię sprawdzona i wiarygodna prognoza pogody dla Olkusza, np. godzinowa albo długoterminowa? Chcesz wiedzieć, na jakie warunki się przygotować? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz właśnie tutaj. Na stronie dostępne są profesjonalnie opracowane komunikaty, które przedstawiamy w czytelnej formie. Jeśli liczy się dla Ciebie jakość informacji meteorologicznych, zachęcamy do skorzystania z serwisu!

Pogoda w Olkuszu – sprawdzone prognozy


Cenimy potrzeby naszych odbiorców, dlatego oferujemy dostęp do bardzo rozbudowanych i przejrzystych przewidywań przedstawionych za pomocą graficznych elementów. Dzięki temu sprawdzenie pogody krótko- i długoterminowej zajmie Ci jedynie chwilę. Na stronie znajduje się podzielona na 4 bloki prognoza dzienna godzinowa, z której dowiesz się, jaka będzie temperatura i czy będzie padało. Oprócz tego wyświetlamy informacje dotyczące ciśnienia atmosferycznego i wiatru. Podobne dane znajdziesz w ramach komunikatów dotyczących kolejnego dnia.

Zaawansowane pomiary meteorologiczne pozwalają także na tworzenie predykcji średnio- i długoterminowych, dzięki czemu sprawdzisz, czego oczekiwać w odleglejszych dniach. Da Ci to możliwość planowania zajęcia zależnego od pogody – wycieczki czy prac ogrodowych. Na profesjonalne wsparcie mogą liczyć także kierowcy, których zachęcamy do skorzystania z mapy. Za jej pomocą zweryfikują, jak przedstawiają się warunki na trasach dojazdowych do Olkusza, co umożliwia zaplanowanie bezpiecznej podróży, a w przypadku niekorzystnych okoliczności da szansę na zachowanie szczególnej ostrożności. Na naszej stronie zapoznasz się także z danymi historycznymi, które są cennym źródłem informacji na temat mikroklimatu panującego w mieście. Sprawdzisz też prognozę pogody długoterminową i godzinową dla pobliskich miejscowości i miasteczek – wszystko, co ważne, zgromadziliśmy dla Ciebie w jednym miejscu.

Dlaczego warto korzystać z lokalnej prognozy pogody w Olkuszu?


W codziennym życiu niewiele myślimy o bieżących warunkach atmosferycznych, czasem wręcz bezwiednie przysłuchujemy się nadawanym komunikatom bez zwracania na nie uwagi. Tymczasem warto zdać sobie sprawę, że odgrywają one istotną rolę i przekładają się na wiele aspektów życia. Na stronie miasta Olkusz w jednym z komunikatów przeczytać można o długoterminowych zmianach klimatu, które rzutują na wyższe temperatury w miesiącach letnich, skracają zimy i przekładają się na zdecydowanie większe ryzyko występowania nagłych i bardzo niebezpiecznych zjawisk pogodowych, na czele z burzami pełnymi wyładowań atmosferycznych.

Dlatego też rozsądnym krokiem jest śledzenie lokalnej prognozy pogody godzinowej i długoterminowej, dzięki której będziesz wiedzieć, co czeka Cię w najbliższych godzinach i dniach. W ten sposób przygotujesz się adekwatnie do spodziewanej aury, a w przypadku nagłych zjawisk zatroszczysz się o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Z tego powodu do regularnego zapoznawania się z komunikatami meteorologicznymi zachęcamy także kierowców, rolników, pracowników przemysłowych i transportowych.

Pogoda – czym jest i jak się ją bada?


Najprościej mówiąc, pogoda to zespół określonych zjawisk atmosferycznych, które oddziałują pomiędzy sobą i otoczeniem, tworząc tym samym konkretne warunki. Są zmienne w czasie i przestrzeni, dlatego ich stałe monitorowanie jest kluczowe dla jak najbardziej efektywnego przewidywania występowania danych czynników. Prognozy długoterminowe i godzinowe tworzy się na podstawie pomiarów dokonywanych za pomocą bardzo zaawansowanych urządzeń i systemów. Wśród mierzonych i analizowanych materiałów znajdują się informacje dotyczące temperatury, opadów śniegu i deszczu, typów zachmurzenia, nasłonecznienia, kierunku i prędkości wiatru czy ciśnienia atmosferycznego.

Jak już wiadomo, pogoda zależna jest od przestrzeni, dlatego najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest sprawdzanie prognozy lokalnej godzinowej albo długoterminowej – w tym przypadku dla Olkusza. Pozwala to na zapoznanie się ze szczegółowymi komunikatami uwzględniającymi miejscowe okoliczności. Na zmianę warunków atmosferycznych wpływ ma także ukształtowanie terenu, lokalizacja i obecność akwenów. Oprócz czynników naturalnych wyróżnia się grupę przyczyn wtórnych. Tutaj można przytoczyć przykład wskazujący na obecność zdecydowanie wyższych temperatur letnich w miastach niż poza nimi.

Meteorologia, a więc nauka zajmująca się badaniem i prognozowaniem pogody, stara się wychwytywać wszelkie czynniki i je monitorować. W efekcie współczesne prognozy długoterminowe i godzinowe są coraz dokładniejsze i pozwalają na przewidywanie wielu zjawisk atmosferycznych. Dlatego też skorzystaj z naszych przewidywań i kieruj się nimi, podejmując czy planując codzienne czynności. Na wysoce sprawdzalne predykcje możesz liczyć dzięki zaawansowanym i nowoczesnym mechanizmom pomiarowym, które nieprzerwanie zbierają informacje o ruchach mas powietrza. Pracują nad nimi także specjaliści, którzy zajmują się porządkowaniem, weryfikowaniem, porównywaniem i analizowaniem otrzymywanych danych. Jeżeli więc interesuje Cię profesjonalna i szczegółowa pogoda godzinowa czy długoterminowa dla Olkusza, której prognozy są na bieżąco aktualizowane, zapoznaj się z dostępnymi na naszej stronie komunikatami!