Jesteś tutaj:

Jasło, Polska - pogoda . Prognoza pogody dla Jasła.

Poniedziałek, 26 lutego 2024 Wschód słońca: 6:22 Zachód słońca: 17:11
Noc (2300 - 500)
umiarkowane opady deszczu
9°C
1009hPa
25km/h, południowy
4mm
Rano (500 - 1100)
umiarkowane opady deszczu
9°C
1009hPa
25km/h, południowy
4mm
Południe (1100 - 1700)
umiarkowane opady deszczu
12°C
1009hPa
25km/h, południowy
4mm
Wieczór (1700 - 2300)
umiarkowane opady deszczu
11°C
1011hPa
11km/h, połud.-wsch.
4mm

Oceń stronę:
4.7 z 5 / głosów 5
Jasło

Jasło – miasto w Polsce położone w województwie podkarpackim, w powiecie jasielskim, w gminie Jasło.

Powierzchnia*: 36.52 km²
Liczba ludności*: 36 641

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Jasło, Polska - pogoda. Prognoza pogody dla Jasła

W naszym serwisie internetowym udostępniamy czytelne i przede wszystkim wysoce sprawdzalne prognozy pogody dla Jasła i okolic. Chcesz wiedzieć, jaka aura będzie panowała jutro? A może interesują Cię przewidywania długoterminowe? W obu przypadkach mamy dla Ciebie wiele cennych informacji meteo, które pozwolą szybko i łatwo znaleźć odpowiedzi na te ważne pytania. Zachęcamy do regularnych wizyt na portalu Ekologia.pl!

Prognoza pogody – ważna dla każdego


Ludzie od zawsze chcieli się dowiedzieć, jaka pogoda będzie w najbliższej lub nieco dalszej przyszłości. Trudno jednoznacznie określić, z czego to wynika – czy bardziej z kwestii psychologicznych i społecznych związanych z chęcią znajomości przyszłości, czy z aspektów praktycznych wynikających z wpływu pogody na aktywność ludzką. Pewne jest natomiast, że o ile jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu prognozy były stosunkowo mało dokładne, o tyle obecnie przewidywanie warunków meteorologicznych jest wysoce skuteczne. Właśnie takie przewidywania warunków meteo publikujemy w naszym serwisie – rzetelne i poparte wiarygodnymi danymi.

Jasło to miasto położone w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski. Podobnie jak cały region, należy do najcieplejszych obszarów w kraju – wystarczy porównać średnie temperatury w poszczególnych miesiącach np. z miejscowościami zlokalizowanymi w północnych regionach, żeby się o tym przekonać. To możliwe przy użyciu zasobów zgromadzonych w naszym serwisie, ponieważ poza aktualną pogodą na jutro czy długoterminową zbieramy także archiwalne prognozy. Dzięki temu możesz dokładnie sprawdzić, ile stopni i jaką ilość opadów odnotowano w podkarpackim mieście, a następnie zestawić te liczby z wartościami dla miast położonych w innych częściach kraju.

Precyzyjna prognoza pogody dla Jasła – krótko- i długoterminowa


Przewidywanie warunków meteorologicznych jest istotne zarówno dla mieszkańców danej miejscowości, jak i przyjezdnych. Z punktu widzenia osób żyjących w niej na co dzień za ważną kwestię należy uznać np. planowanie ubioru na kolejne dni, który w dużym stopniu zależy od sytuacji pogodowej. Wiedząc, ile stopni jest na dworze i czy będzie padać lub wiać, można się odpowiednio przygotować, a wychodząc na dwór, zabrać ze sobą np. parasolkę. Prognoza pogody dla Jasła na jutro i długoterminowa odgrywa bardzo ważną rolę także dla organizatorów wszelkich wydarzeń odbywających się na świeżym powietrzu.

Informacje na temat warunków atmosferycznych są tak samo istotne z punktu widzenia osób przyjezdnych, np. turystów. Położenie miasta sprawia, że zdecydowanie warto wybrać tę miejscowość jako punkt wypadowy do eksploracji Podkarpacia i zachodniej Małopolski. Relatywnie blisko stąd np. do Nowego Sącza, Tarnowa, Krynicy-Zdroju, Sanoka czy Polańczyka. Podczas kilkudniowego pobytu można zatem połączyć górskie wycieczki piesze bądź rowerowe w Bieszczadach i Beskidach ze zwiedzaniem zabytków, rynków i innych atrakcji zlokalizowanych w okolicznych miastach. Aby się odpowiednio przygotować do tego typu aktywności, zdecydowanie warto zajrzeć do prognozy i sprawdzić, jakiej aury można się spodziewać.

Wiedząc, jaka jest lub będzie pogoda w Jaśle jutro albo długoterminowa, turyści mogą wybrać najwłaściwszy termin wycieczki. Z kolei już po dotarciu do miasta warto sprawdzać przewidywane warunki atmosferyczne przed każdym wyjściem, szczególnie wybierając się w góry. Znając prognozy, można się właściwie zapakować i ubrać, a także prawidłowo dobrać trasy. Jeżeli zapowiadane są intensywne opady, zawieje czy burze, zdecydowanie lepiej przełożyć wędrówki w Beskidach czy Bieszczadach na kolejne dni, gdy aura będzie bardziej sprzyjająca. Zaglądaj do naszego serwisu, a zawsze będziesz mieć dostęp do najbardziej precyzyjnych i przydatnych danych meteorologicznych.

Szczegółowe prognozy pogody dla Jasła i okolic


Z jakimi informacjami zapoznasz się na łamach portalu Ekologia.pl? Ze wszystkimi najistotniejszymi dotyczącymi pogody, a więc np.:
•    temperaturą wyrażoną w °C,
•    poziomem nasłonecznienia/zachmurzenia,
•    wartością ciśnienia atmosferycznego,
•    kierunkiem i prędkością wiatru,
•    ilością opadów (deszcz, śnieg, grad) podaną w mm.

Staramy się, by nasze prognozy były tak samo dokładne i sprawdzalne jak czytelne. W związku z tym kładziemy duży nacisk na ich prezentację, tak by każdy mógł łatwo sprawdzić przewidywania meteorologiczne. W tym celu poza informacjami podawanymi w formie liczb publikujemy także grafiki przedstawiające prognozowaną pogodę w Jaśle. Grafika ze słońcem, deszczem, z ciemnymi chmurami – na podstawie takich graficznych symboli można szybko zinterpretować dane bez potrzeby szczegółowego wnikania w ich treść.

Jeżeli więc chcesz sprawdzać prognozę na jutro, weekend bądź długoterminową, regularnie odwiedzaj nasz serwis – polecamy dodanie go do listy ulubionych stron! Pamiętaj, że możesz tutaj sprawdzać przewidywania meteo również dla każdego innego regionu Polski.