Jesteś tutaj:

Cieszyn, Polska - pogoda . Prognoza pogody dla Cieszyna.

Czwartek, 26 maja 2022 Wschód słońca: 4:46 Zachód słońca: 20:38
Noc (2300 - 500)
mało chmur
12°C
1020hPa
27km/h, zachodni
0mm
Rano (500 - 1100)
mało chmur
14°C
1019hPa
11km/h, połud.-zach.
0mm
Południe (1100 - 1700)
mało chmur
19°C
1019hPa
24km/h, zachodni
0mm
Wieczór (1700 - 2300)
mało chmur
16°C
1019hPa
14km/h, połud.-zach.
0mm

Oceń stronę:
4.2 z 5 / głosów 4
Cieszyn

Cieszyn – miasto w Polsce położone w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, w gminie Cieszyn.

Powierzchnia*: 28.61 km²
Liczba ludności*: 36 119

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Cieszyn, Polska – pogoda. Prognoza pogody dla Cieszyna

Mieszkasz na jednym z osiedli w Cieszynie lub wybierasz się do tego wyjątkowego miasta na pograniczu z Czechami? W takim razie prawdopodobnie interesuje Cię prognoza pogody długoterminowa, a także bieżąca na dziś i na jutro dla tej miejscowości. Jeżeli zależy Ci na jej skuteczności i wysokiej przewidywalności, a z pewnością tak jest, nasz serwis powinien spełnić Twoje oczekiwania. Na jego łamach zapoznasz się z wiarygodnymi, rzetelnymi informacjami dotyczącymi warunków meteorologicznych dla interesującego Cię miasta. Zapraszamy do regularnego korzystania z naszych zasobów!

Sprawdzona i sprawdzalna pogoda dla Cieszyna


Dlaczego wiedza na temat przewidywanych warunków atmosferycznych jest istotna? Ogólnie rzecz biorąc, dlatego, że panująca na dworze aura wpływa na rozmaite aspekty codziennego życia. Dla wielu osób jest ona jednym z istotnych czynników decydujących o samopoczuciu. Zmiany ciśnienia, zachmurzenie czy duże upały mogą wpływać na obniżony nastrój – m.in. dlatego mieszkańcy przygranicznego miasta są żywo zainteresowani prognozą pogody zarówno na jutro, jak i długoterminową. Aby się z nią zapoznać, wystarczy zajrzeć do naszego serwisu.

Samopoczucie jest oczywiście ważnym aspektem, który zachęca do śledzenia przewidywań warunków meteorologicznych w nadchodzących dniach, ale są jeszcze inne ważne w tym kontekście czynniki. Jeden z nich to planowane aktywności na świeżym powietrzu, począwszy od czynności wykonywanych indywidualnie, skończywszy na wydarzeniach odbywających się z myślą o dziesiątkach, setkach czy tysiącach osób. W każdym z tych przypadków prognoza pogody długoterminowa i na jutro w Cieszynie i okolicach powinna być brana pod uwagę, bo od niej może zależeć przebieg, a nawet sama decyzja o wcieleniu w życie wcześniejszych planów.

Dlaczego warto znać prognozę pogody


Warunki atmosferyczne są bardzo istotnym aspektem, który należy uwzględnić w przypadku różnego rodzaju aktywności fizycznej na dworze. Trudno wyobrazić sobie np. grę w tenisa, mecz siatkówki na świeżym powietrzu czy zawody żużlowe w deszczowej aurze, dlatego znajomość przewidywań meteorologicznych pozwala odpowiednio zaplanować uprawianie sportu na zewnątrz. To samo dotyczy różnego rodzaju dyscyplin zimowych, w przypadku których przeszkodą w organizacji mogą być dodatnia temperatura, silny wiatr lub zbyt małe opady śniegu.

Z kolei z perspektywy osób wybierających się w góry, a tych przecież nie brakuje w okolicach Cieszyna, pogoda na jutro czy długoterminowa i jej prognoza powinna odgrywać newralgiczną rolę w odniesieniu do planowanej trasy i ekwipunku, jaki trzeba ze sobą zabrać. Jeżeli przewidywania wskazują, że w czasie wędrówki mają być intensywne burze czy silne zawieje, lepiej przełożyć ją na inny dzień albo wybrać krótszą i łatwiejszą trasę niż pierwotnie zakładana. Mamy tego świadomość, dlatego przykładamy szczególną wagę do rzetelności informacji meteorologicznych podawanych w naszym serwisie internetowym.

Na jakie dane możesz liczyć? Znajdziesz tu wszystkie wartości niezbędne do całościowej oceny nadchodzących warunków atmosferycznych. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię pogoda długoterminowa dla Cieszyna, czy wyłącznie na jutro, przykładamy szczególną wagę do wiarygodności publikowanych prognoz. Na łamach serwisu Ekologia.pl zweryfikujesz następujące zmienne:
•    temperatura – podawana w stopniach Celsjusza,
•    ciśnienie – w hektopaskalach,
•    siła i kierunek wiatru – w kilometrach na godzinę
•    rodzaj oraz ilości opadów – w milimetrach.

Rzetelna i czytelna prognoza pogody dla Cieszyna


Tak skompletowane dane na temat pogody długoterminowej i na jutro ułatwią Ci dobór właściwej odzieży na nadchodzący dzień czy planowany wyjazd. Pozwolą Ci też podjąć decyzję dotyczącą uprawiania aktywności fizycznej na zewnątrz w interesującej Cię dacie i godzinie – dbamy bowiem o szczegółowość naszych przewidywań, które dotyczą konkretnych pór dnia. Dzięki temu dowiesz się, jaka będzie temperatura i czy będzie padało. Poza tym udostępniamy również informacje na temat wschodu i zachodu Słońca.

W naszym serwisie zapoznasz się także z prognozami pogody długoterminowymi obejmującymi średnie miesięczne temperatury w Cieszynie przez cały rok. Na bazie historycznych danych pokazujemy, ile stopni Celsjusza bywa zarówno za dnia, jak i nocą w styczniu, lutym, marcu, kwietniu i następnych miesiącach. To istotne informacje m.in. dla osób planujących wakacje czy urlop w tym pięknym skądinąd zakątku Polski tuż przy granicy z Czechami. Bazując na średnio-miesięcznych danych dotyczących temperatury, da się z całą pewnością stwierdzić, że czerwiec, lipiec i sierpień to jak najbardziej sprzyjające miesiące, w trakcie których można liczyć na przyjazną aurę, w tym również na ciepłe noce.

Zachęcamy do korzystania z naszego serwisu prezentującego prognozy pogody na jutro, weekendowe, piętnastodniowe i długoterminowe, w tym dla wędkarzy i kierowców. Z myślą o tych grupach przygotowaliśmy specjalne sekcje, w ramach których można poznać przewidywane warunki meteorologiczne w nawiązaniu do bezpieczeństwa jazdy na drogach i aktywności ryb. Zapraszamy do ich sprawdzania dla Cieszyna i innych miejscowości w Polsce!