Jesteś tutaj:

Ruda Śląska, Polska - pogoda . Prognoza pogody dla Rudy Śląskiej.

Sobota, 01 kwietnia 2023 Wschód słońca: 6:20 Zachód słońca: 19:16
Noc (2300 - 500)
słabe opady deszczu
7°C
1001hPa
17km/h, zachodni
3mm
Rano (500 - 1100)
słabe opady deszczu
7°C
1001hPa
17km/h, zachodni
3mm
Południe (1100 - 1700)
słabe opady deszczu
8°C
1001hPa
17km/h, zachodni
3mm
Wieczór (1700 - 2300)
słabe opady deszczu
9°C
1001hPa
9km/h, północ.-zach.
3mm

Oceń stronę:
4.6 z 5 / głosów 4
Ruda Śląska

Ruda Śląska – miasto w Polsce położone w województwie śląskim, powiat Ruda Śląska, w gminie Ruda Śląska.

Powierzchnia*: 77.73 km²
Liczba ludności*: 142 346

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Ruda Śląska, Polska - pogoda. Prognoza pogody dla Rudy Śląskiej

Interesuje Cię rzetelna prognoza długoterminowa, dzięki której dowiesz się, jaka będzie pogoda w Rudzie Śląskiej? W takim razie znajdujesz się w odpowiednim miejscu. Na naszej stronie znajdziesz pogodę godzinową i na dłuższy czas. Znajomość precyzyjnych przewidywań meteorologicznych na najbliższe dni czy tygodnie przydaje się do planowania życia prywatnego lub zawodowego. Zapraszamy do regularnego korzystania z naszej strony, która prezentuje aktualne i rzetelne informacje dla miast regionu i całego kraju!

Całodobowa prognoza pogody dla mieszkańców Rudy Śląskiej


W serwisie Ekologia.pl prezentowana jest godzinowa, kilkudniowa i długoterminowa prognoza pogody dla Rudy Śląskiej, która w czytelny sposób informuje o najważniejszych warunkach atmosferycznych. Odwiedzając witrynę, od razu możesz sprawdzić szczegółowe godziny wschodu i zachodu Słońca dla wybranej daty. Przewidywania dotyczące warunków pogodowych są podzielone na następujące przedziały czasowe:
•    noc – od 23.00 do 5.00,
•    rano – od 5.00 do 11.00,
•    południe – od 11.00 do 17.00,
•    wieczór – od 17.00 do 23.00.

Rzetelne informacje o pogodzie w Rudzie Śląskiej


Dla każdej miejscowości w naszej bazie przygotowujemy prezentację danych godzinowych i długoterminowych wg identycznego porządku. W jednym miejscu otrzymujesz dokładne informacje na temat:
•    temperatury,
•    ciśnienia,
•    prędkości i kierunku wiatru,
•    opadów (w mm).

Informujemy również o średnich miesięcznych temperaturach dziennych i nocnych dla Rudy Śląskiej – w formie czytelnej tabeli. Na jednej podstronie otrzymujesz wszystkie niezbędne, podstawowe informacje na temat przewidywań meteorologicznych.

Warto podkreślić, że pogoda, której prognoza jest do sprawdzenia na naszej stronie, odnosi się do zmian w stanie atmosfery w konkretnym miejscu i czasie. Jest aspektem znacznie węższym niż klimat, który opisuje tendencje pogodowe w szerszym ujęciu czasowym. Wyróżnia się krótko- (np. godzinowe), średnio- i długoterminowe prognozowanie warunków atmosferycznych. Na stronie Ekologia.pl znajdujesz takie informacje na:
•    dziś – z rozróżnieniem nocy, poranka, popołudnia i wieczoru,
•    jutro,
•    tydzień,
•    weekend,
•    15 dni.

Prognoza pogody dla kierowców z Rudy Śląskiej


Na stronie Ekologia.pl możesz kilkoma kliknięciami wyznaczyć trasę, np. do Warszawy i sprawdzić, jakie są  oraz będą warunki na całym odcinku do przejechania w wybranym dniu. Godzinowa i długoterminowa prognoza pogody w Rudzie Śląskiej jest bardzo ważnym czynnikiem uwzględnianym w działalności firm z branży transportowo-logistyczno-spedycyjnej czy zawodowych kierowców albo pracowników przebywających w delegacji. Również wtedy, gdy po prostu przygotowujesz się do dłuższej podróży autem, opłaca się poświęcić chwilę, by sprawdzić warunki panujące na drogach.

Siła wiatru, intensywność opadów atmosferycznych czy temperatura – wszystkie te parametry mają bezpośredni wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy samochodem. Regularnie sprawdzając godzinowe i długoterminowe prognozy na naszej stronie, będziesz wiedzieć, kiedy przygotować się np. na konieczność zarezerwowania sobie większej ilości czasu na pokonanie danej trasy.

Jesteś wędkarzem – sprawdź prognozy pogody dla Rudy Śląskiej i okolic


Na stronie Ekologia.pl znajdziemy także prognozy pogody długoterminowej i godzinowej dla wędkarzy w Rudzie Śląskiej i okolicach. Zmiany warunków atmosferycznych mają bardzo duży wpływ na skuteczność połowów. Dlaczego? Z dwóch powodów, a mianowicie:
•    aktywność ryb rośnie wraz z intensywnością opadów deszczu,
•    trudności w braniu wynikają m.in. ze skoków ciśnienia i wysokich dobowych amplitud temperatur.

Na stronie sprawdzisz także fazy Księżyca – dowiesz się, kiedy jest w nowiu, w pełni, czy następuje I czy III kwadra. Dzięki tym wszystkim informacjom jesteś w stanie skutecznie przygotować się do wydajnych połowów w okolicach Rudy Śląskiej.

Pogoda w Rudzie Śląskiej


Podobnie jak w całej Polsce, również w tym regionie występują warunki atmosferyczne typowe dla strefy klimatu umiarkowanego. Jednym z czynników determinujących pogodę i jej prognozę godzinową oraz długoterminową jest cyrkulacja powietrza – spotykanie się morskich, kontynentalnych, arktycznych i zwrotnikowych mas powietrza. Co ciekawe, nad regionem fronty zimne przechodzą dwa razy częściej niż ciepłe.

Ruda leży w sercu Górnego Śląska, czyli silnie zurbanizowanej i uprzemysłowionej części kraju. Wyższa niż w pozostałych regionach emisja energii do atmosfery ma wpływ na nieco bardziej intensywne opady atmosferyczne – rocznie średnio jest to ok. 700 – 800 mm. Pod względem uśrednionych temperatur najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień. Z kolei najchłodniej jest w styczniu, lutym i grudniu, kiedy to średnie temperatury wahają się w okolicach 0 stopni Celsjusza.

Jeśli interesuje Cię aktualna godzinowa lub długoterminowa pogoda dla tego regionu, znajdujesz się w doskonałym miejscu. Dodaj naszą stronę do ulubionych i wracaj do niej regularnie. U nas znajdziesz precyzyjne informacje na temat warunków pogodowych, które ułatwią Ci planowanie różnych aktywności.