Jesteś tutaj:

Ełk, Polska - pogoda . Prognoza pogody dla Ełku.

Niedziela, 03 lipca 2022 Wschód słońca: 4:05 Zachód słońca: 21:03
Noc (2300 - 500)
całkowite zachmurzenie
14°C
1022hPa
13km/h, północ.-zach.
0mm
Rano (500 - 1100)
całkowite zachmurzenie
16°C
1021hPa
13km/h, północny
0mm
Południe (1100 - 1700)
całkowite zachmurzenie
22°C
1020hPa
8km/h, północny
0mm
Wieczór (1700 - 2300)
całkowite zachmurzenie
19°C
1019hPa
6km/h, północ.-wsch.
0mm

Oceń stronę:
4.0 z 5 / głosów 5
Ełk
Ełk to największe miasto na Mazurach. Położone jest na pojezierzu ełckim, stanowiącym część pojezierza mazurskiego. Na brak atrakcji w Ełku nie można narzekać. Miasto położone jest nad malowniczym Jeziorem Ełckim, a teren wokół miasta porastają lasy. W samym mieście znajduje się plaża, gdzie można się kąpać, opalać i korzystać z licznych atrakcji. Na spacerowiczów czeka promenada ciągnąca się wzdłuż brzegu Jeziora Ełckiego. Wielbicieli historii zainteresują ruiny krzyżackiego zamku, którego budowę nadzorował komtur krzyżacki Urlich von Jungingen. Można się też przejechać wybudowaną w latach 1910-1917 Ełcką Koleją Wąskotorową. Ełk, obok Mikołajek i Giżycka, jest najpopularniejszą miejscowością wypoczynkową Mazur.

Ełk – miasto w Polsce położone w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ełckim, w gminie Ełk.

Powierzchnia*: 21.05 km²
Liczba ludności*: 59 646

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Ełk, Polska – pogoda. Prognoza pogody dla Ełku

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka jest aktualna prognoza pogody dla Ełku, nasz portal to właściwe miejsce dla Ciebie. Na Ekologia.pl codziennie publikujemy dane z najlepszych stacji meteorologicznych dotyczące przewidywanych godzinowych czy długoterminowych zmian stanu atmosfery. Podajemy bieżące odczyty także dla innych regionów Polski czy świata, więc z nami zawsze będziesz przygotowany/przygotowana na ulewny deszczy czy uciążliwe upały, bez względu na miejsce, w którym żyjesz. Zapoznaj się z prognozami meteorologów i lepiej zaplanuj nadchodzący dzień lub weekend!

Internetowe portale informacyjne to świetne miejsce na sprawdzenie aktualnej prognozy pogody! Na Ekologia.pl zebraliśmy dane ze stacji pomiarowych dotyczące najbliższych godzin czy dni, dzięki temu masz je zawsze pod ręką. Publikujemy też ustalenia długoterminowe, cieszące się szczególną popularnością w okresie ferii świątecznych i zimowych, a także wakacyjnym. Mamy też specjalną kategorię wyliczeń na potrzeby kierowców oraz wędkarzy, dla których zmiany stanów atmosfery mogą być szczególnie istotne.

Pogoda długoterminowa – Ełk


Planujesz wakacje w regionie lub chcesz się przygotować na nadchodzącą porę roku? W takim razie pogoda długoterminowa dla Ełku powinna Ci się przydać! Z pomocą informacji publikowanych na Ekologia.pl nie zaskoczą Cię nagłe zmiany stanów atmosfery, o których będzie wiedzieć z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Zapraszamy do sprawdzenia aktualnych prognoz stacji meteorologicznych na 15 dni, które obejmują dane dotyczące:
- opadów atmosferycznych,
- prędkości wiatru,
- temperatur powietrza,
- ciśnienia atmosferycznego.

Dzięki długoterminowej prognozie pogody możesz też dowiedzieć się, kiedy przyjdą pierwsze przymrozki i przygotować na to rośliny na balkonie czy w ogrodzie. W ustaleniach meteorologów ważne jest również ciśnienie atmosferyczne, którego duże wahania mają negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie osób wrażliwych na zmiany w pogodzie. A może chcesz upewnić się, czy nad regionem warmińsko-podlaskim przetoczą się wichury czy burze? W takim razie zapoznaj się z przewidywaniami stacji pomiarowych na najbliższe 15 dni.

Prognoza pogody na przestrzeni wieków


Jeśli jesteś zdenerwowany/zdenerwowana, że długoterminowa prognoza pogody podawana przez meteorologów nie zawsze się sprawdza, w dawnych czasach Twoja frustracja byłaby znacznie większa! Obecnie stacje pomiarowe działają całkiem sprawnie i ich przewidywania godzinowe i dzienne zgadzają się średnio w 63%. Skuteczność obliczeń uzależniona jest od dostępności danych pobieranych w różnych częściach kraju i świata, a także ich sprawnej asymilacji. Jednak taki sposób przewidywania zmian stanów atmosfery używany jest dopiero od niedawna, czyli od czasu wynalezienia komputerów w XX wieku.

Wcześniejszy przełom w dziedzinie prognozy pogody nadszedł wraz z wynalezieniem i upowszechnieniem się telegrafu, który pozwalał sprawnie przesyłać informacje meteorologiczne pomiędzy różnymi regionami. Jednak wówczas asymilacja danych była wykonywana ręcznie przez ludzi, co wiązało się z długim czasem oczekiwania na wyniki oraz ich mniejszą dokładnością. Współcześni meteorolodzy dużą nadzieję dla swojej dziedziny nauki pokładają w komputerach kwantowych. Te nowoczesne maszyny mają dokonywać obliczeń jeszcze szybciej i dokładniej, niż urządzenia, z których obecnie korzystają stacje pogodowe.

Pogoda Ełk – godzinowa


Na naszym portalu online jest dostępna aktualna pogoda dla Ełku, również ta godzinowa. Bieżące ustalenia meteorologów cieszą się większą popularnością, niż te długoterminowe. Nic dziwnego, w końcu nagłe zmiany w obrębie temperatury, ciśnienia czy opadów atmosferycznych odbijają się na naszym codziennym życiu. Z pomocą prognozy, którą publikujemy, możesz przygotować się na nadchodzący dzień, więc nagła ulewa na pewno Cię nie zaskoczy.

Z godzinowych ustaleń prognoz pogody bardzo często korzystają kierowcy, nie tylko zawodowi. W końcu w deszczowy, śnieżny lub wietrzny dzień możesz spodziewać się wzmożonej aktywności na drogach, a tym samym dużych korków w strategicznych regionach komunikacyjnych miasta. Niekorzystna aura ma często wpływ na podróże samolotem. Niekiedy loty mogą nawet zostać odwołane ze względu na czynniki atmosferyczne, stwarzające niebezpieczeństwo w przestworzach.

Śledź aktualną prognozę pogody dla Ełku!


Prezentujemy długoterminowe i godzinowe prognozy pogody dla Ełku i innych regionów kraju i świata. Publikujemy pomiary pochodzące ze stacji meteorologicznych, które wyróżniają się dużą trafnością. Specjalny dział przeznaczyliśmy dla wędkarzy, których praca uzależniona jest od zmian stanów w atmosferze. Dlatego jeśli wybierasz się na ryby, to z naszą pomocą możesz przewidzieć, czy łowy będą obfite.

Oprócz prognozy pogody godzinowej i długoterminowej, mamy dla Ciebie też wiele innych informacji! Na stronie dowiesz się, kiedy możesz spodziewać się zachodu oraz wschodu słońca, a także poznasz ciekawostki na temat danych regionów kraju i świata. Na Ekologia.pl masz do dyspozycji także statystyki dotyczące średnich temperatur czy opadów atmosferycznych w konkretnych miesiącach w roku.