Jesteś tutaj:

Kościan, Polska - pogoda . Prognoza pogody dla Kościana.

Środa, 31 maja 2023 Wschód słońca: 4:39 Zachód słońca: 21:02
Noc (2300 - 500)
czyste niebo
13°C
1024hPa
11km/h, wschodni
0mm
Rano (500 - 1100)
czyste niebo
12°C
1026hPa
8km/h, północ.-wsch.
0mm
Południe (1100 - 1700)
czyste niebo
21°C
1023hPa
5km/h, północ.-zach.
0mm
Wieczór (1700 - 2300)
czyste niebo
18°C
1020hPa
8km/h, południowy
0mm

Oceń stronę:
5.0 z 5 / głosów 6
Kościan

Kościan – miasto w Polsce położone w województwie wielkopolskim, w powiecie kościańskim, w gminie Kościan.

Powierzchnia*: 8.79 km²
Liczba ludności*: 24 050

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Kościan, Polska – pogoda. Prognoza pogody dla Kościana

Nie pozwól, aby Twoje plany na ferie czy majówkę legły w gruzach i dowiedz się, jaka pogoda długoterminowa jest przewidywana dla Kościana! Jesteśmy portalem informacyjnym, na którym możesz śledzić aktualne ustalenia najlepszych stacji meteorologicznych, dotyczące Twojego regionu i nie tylko. Na stronie znajdziesz także bieżące informacje na temat przewidywanych warunków atmosferycznych w innych częściach kraju oraz poza jego granicami. Mamy dla Ciebie na Ekologia.pl zawsze najnowsze dane, które wyróżniają się dużą dokładnością – sprawdź koniecznie!

Porywisty wiatr, ulewne deszcze, nocne przymrozki – to tylko część czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na Twoje długoterminowe plany czy po prostu dzienny harmonogram zajęć. Aktualna prognoza pogody pomoże Ci z wyprzedzeniem przygotować się na niekorzystną aurę, dlatego warto sprawdzać ją regularnie na naszym portalu informacyjnym. Na stronie czekają na Ciebie szczegółowe dane meteorologiczne dotyczące:
•    opadów deszczu, śniegu lub gradu,
•    ciśnienia atmosferycznego,
•    temperatury powietrza,
•    kierunku i prędkości wiatru.


Jaka będzie pogoda w Kościanie?


Warunki atmosferyczne w Twoim mieście ciągle się zmieniają, bez względu na porę roku. Jest to uzależnione w dużej mierze od frontów meteorologicznych, które pojawiają się nad danym regionem. Jednak mimo tego możesz ustalić, jaka będzie pogoda w Kościanie w najbliższych dniach, wystarczy śledzić prognozy publikowane na naszym portalu informacyjnym. Bieżące dane dotyczące temperatury powietrza czy opadów deszczu są niezwykle przydatne w codziennym życiu, zwłaszcza kiedy masz ważne plany związane np. z wyjazdem na łono natury.

W przypadku organizacji spotkania w plenerze najlepiej sprawdzi się długoterminowa prognoza pogody dla Twojego miasta. Jednak ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia zmian w warunkach atmosferycznych przydadzą Ci się również godzinowe ustalenia meteorologów dla danego regionu. W końcu również w bezchmurny dzień gwałtowna burza może pokrzyżować twoje plany, dlatego warto wiedzieć o niej wcześniej, aby przygotować się lepiej na niekorzystną aurę.

Jak pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?


W publikowanych na naszej stronie krótko- i długoterminowych prognozach pogody znajdziesz informacje dotyczące ciśnienia atmosferycznego. Jest to wskaźnik niezwykle ważny dla dużej części społeczeństwa, dla którego nagłe zmiany w tym obrębie mają negatywny wpływ. Meteopaci skarżą się na obniżenie samopoczucia, spadek koncentracji oraz rozdrażnienie w sytuacji, kiedy współczynnik hPa spada poniżej 1013. W końcu ciśnienie powietrza wpływa na cyrkulację O2, a także na ilość tego pierwiastka w Twoim organizmie.

Również niskie ciśnienie atmosferyczne działa negatywnie, nie tylko na meteopatów. Kiedy spada ono poniżej 1013 hPa znacznie zwiększa się szansa na wystąpienie opadów deszczu oraz porywistych wiatrów. Taka sytuacja ma niekorzystny wpływ na samopoczucie wielu ludzi, szary pozbawiony słońca dzień wywołuje bowiem u ludzi apatię i uczucie przygnębienia. Dzięki naszej prognozie pogody krótko- i długoterminowej będziesz wiedzieć z wyprzedzeniem o załamaniu aury, co pozwoli Ci się lepiej na nie przygotować.

Pogoda długoterminowa – Kościan


Wybierasz się na wycieczkę w góry, a może planujesz wiosenne wietrzenie mieszkania i mycie okien? W obu przypadkach przyda Ci się długoterminowa prognoza pogody dla Kościana, którą znajdziesz na naszym portalu informacyjnym. Na stronie Ekologia.pl przeczytasz aktualne ustalenia meteorologiczne z 15-dniowym wyprzedzeniem, w których znajdziesz dane dotyczące przewidywanych opadów, temperatur czy wiatru. Publikujemy też informacje dotyczące godzin występowania wschodu i zachodu Słońca oraz faz księżyca.

Dostępna u nas długoterminowa prognoza pogody cieszy się dużym powodzeniem zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. W końcu okres od majówki aż do końca sierpnia upływa wielu Polakom na częstym organizowaniu plenerowych spotkań towarzyskich. Niestety jest to też czas, kiedy występują gwałtowne opady deszczu oraz burze, które na szczęście szybko mijają. Jednak nawet dwie godziny ulewy mogą popsuć Twojego grilla, więc lepiej nie licz na swoje szczęście i sprawdzaj ustalenia meteorologiczne regularnie.

Bieżące prognozy pogody dla Kościana


Ekologia.pl to portal, na którym znajdziesz wiele cennych informacji z kraju i ze świata. Na stronie masz dostęp do aktualnych prognoz pogody nie tylko dla Kościana, ale też pozostałych miejscowości polskich oraz zagranicznych. Z naszą pomocą dowiesz się o przewidywanych upałach czy przymrozkach, przygotujesz się na sezon wiosenny, a także na nadchodzące, porywiste wiatry. Mogą Cię też zainteresować informacje dotyczące wschodów i zachodów słońca, zwłaszcza jeśli lubisz podziwiać je osobiście.

Mamy również osobną sekcję poświęconą ustaleniom meteorologicznym skierowanym do wędkarzy oraz do kierowców. Aktywność każdej z tych grup zawodowych czy hobbystycznych w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych. W końcu opady deszczu czy niskie temperatury wywołują korki na drogach, a gwałtowne zmiany w pogodzie mają duży wpływ na branie ryb.