Jesteś tutaj:

Śrem, Polska - pogoda . Prognoza pogody dla Śremu.

Wtorek, 26 września 2023 Wschód słońca: 6:44 Zachód słońca: 18:41
Noc (2300 - 500)
dużo chmur
19°C
1024hPa
13km/h, połud.-wsch.
0mm
Rano (500 - 1100)
dużo chmur
14°C
1024hPa
13km/h, połud.-wsch.
0mm
Południe (1100 - 1700)
dużo chmur
23°C
1024hPa
13km/h, połud.-wsch.
0mm
Wieczór (1700 - 2300)
dużo chmur
21°C
1022hPa
13km/h, połud.-wsch.
0mm

Oceń stronę:
4.8 z 5 / głosów 4
Śrem

Śrem – miasto w Polsce położone w województwie wielkopolskim, w powiecie śremskim, w gminie Śrem.

Powierzchnia*: 12.37 km²
Liczba ludności*: 30 350

* Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.

Śrem, Polska – pogoda. Prognoza pogody dla Śremu

Serwis Ekologia.pl to kompendium wiedzy meteorologiczne dla Śremu i okolicznych miejscowości. Na naszej stronie znajdziesz bieżące prognozy pogody na jutro, weekend, tydzień i długoterminowe na 15 dni. Korzystając z publikowanych danych, stawiasz na doświadczenie, profesjonalizm, wysoką sprawdzalność, czytelność i wizualną przystępność prezentowanych wskaźników i wartości. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej witryny niezależnie od tego, czy poszukujesz przewidywań godzinowych, czy prognoz wielodniowych.

Prognoza pogody dla Śremu – zadbaj o swój komfort


Latem w mieście warto zobaczyć piękne Jezioro Grzymisławskie wraz z urokliwą miejską plażą oraz wybrać się na spacer po promenadzie biegnącej wzdłuż rzeki Warta. Oprócz tego turystom mogą spodobać się zabytkowe budowle jak np. zespół poklasztorny franciszkanów. Z kolei dzieciom do gustu przypada zazwyczaj śremskie ZOO, w którym można zobaczyć wiele pięknych i egzotycznych zwierząt. Wiarygodna prognoza pogody na jutro i długoterminowa dla Śremu przyda się także osobom preferującym aktywny wypoczynek. Trudno bowiem wyobrazić sobie udany spływ kajakowy czy zabawę na wakeboardzie w chłodny i pochmurny dzień, gdy z nieba leją się strugi deszczu.

Jeżeli przed wyjściem zapoznasz się z najświeższymi danymi meteorologicznymi, unikniesz przemoczenia, przemarznięcia czy przegrzania organizmu. Znając podstawowe parametry prognozy pogody, dostosujesz swój ubiór do przewidywanych warunków atmosferycznych i zapewnisz sobie komfort – jesienią i zimą będziesz wiedzieć, czy opłaca się wziąć ze sobą parasol bądź założyć cieplejszą kurtkę i gruby szal. Z kolei w miesiącach wiosennych i letnich będziesz pamiętać o nakryciu głowy czy butelce wody, która pomoże walczyć z pragnieniem w upalny dzień.

Pogoda w Śremie – kompleksowe dane meteorologiczne


Użytkownikom portalu Ekologia.pl oferujemy jedynie użyteczne informacje pogodowe. Mając na uwadze rozmaite potrzeby mieszkańców miasta i osób je odwiedzających, udostępniamy i na bieżąco dopracowujemy zarówno prognozy na najbliższy czas, np. na jutro, jak i te dotyczące szerszej perspektywy czasowej – długoterminowe. Wybierając naszą stronę, w kilka sekund sprawdzisz pogodę:
•    godzinową na dzisiaj,
•    na kolejny dzień,
•    na tydzień,
•    na weekend,
•    na 15 dni.

Wycieczkowiczom zmierzającym do miasta, które jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej, polecamy skorzystanie ze specjalnej prognozy pogody na jutro czy długoterminowej dla kierowców. Jako osoba prowadząca pojazd sprawdzisz, jak warunki atmosferyczne będą zmieniać się na obszarach, przez które przebiega zaplanowana przez Ciebie trasa. Dzięki temu dowiesz się, jakie jest ryzyko wystąpienia na drodze zagrożeń spowodowanych niekorzystną aurą. W obliczu oblodzeń, zamglenia ograniczającego widoczność czy porywistych burz zachowasz szczególną ostrożność lub przełożysz swój wyjazd.

Z prognoz na jutro i długoterminowych chętnie korzystają także mieszkańcy Śremu i okolic. Powód jest prosty – wiedza o pogodzie na najbliższe dni i tygodnie ułatwia dbanie o samopoczucie i pozwala odpowiedzialnie planować realizowane na zewnątrz aktywności. Mowa tu na przykład o wędkowaniu w rzece czy w okolicznych jeziorach otoczonych malowniczymi lasami. Jeśli należysz do pasjonatów łowienia ryb, koniecznie zajrzyj do zakładki dla wędkarzy. W tym module zamieszczamy zarówno standardowe komunikaty odnoszące się do ogólnych warunków atmosferycznych, jak i starannie wyselekcjonowane powiadomienia dotyczące faz księżyca czy aktywności ryb, z których dowiesz się, jakie gatunki najlepiej biorą w interesującym Cię okresie, a które znajdują się wtedy pod ochroną.

Aktualna prognoza pogody dla Śremu


Dostępna w naszym serwisie pogoda na jutro i długoterminowa w Śremie to źródło najistotniejszych prognoz meteorologicznych, które przedstawiamy użytkownikom w czytelnej formie. Wśród najważniejszych wskaźników wyróżnia się oczywiście temperaturę powietrza. Znając jej przewidywane wartości, możesz zadbać o utrzymanie komfortu cieplnego i zapobiec złapaniu przeziębienia. W miesiącach letnich przygotujesz się z kolei na upały i zadbasz o odpowiednie nawodnienie dzieci czy starszych członków rodziny.

Podobnie jest w przypadku wartości odnoszących się do ciśnienia atmosferycznego, który również obejmuje nasza prognoza pogody na jutro i długoterminowa dla Śremu. Ten wskaźnik Cię zainteresuje, jeśli zmagasz się z nadwrażliwymi reakcjami organizmu na nagłe zmiany warunków meteorologicznych. Skoro już mowa o gwałtownych zjawiskach aury – w Polsce coraz częściej pojawiają się intensywne burze, wichury i skumulowane wyładowania atmosferyczne, które mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo swoje, pozostałych domowników, a także całego dobytku, warto śledzić prognozy pogody na jutro i długoterminowe, aby zawsze być przygotowanym na nieprzyjazne zjawiskami atmosferyczne.

Z kolei jesienią i zimą zapoznając się z przewidywanymi opadami śniegu, z wyprzedzeniem uda Ci się zmienić opony w aucie na zimowe. Informacje takie przydadzą się również mieszkańcom, którzy poświęcają wiele czasu na pracę w ogrodzie. Jeśli zobaczysz, że pogoda na jutro czy długoterminowa dla Śremu wskazuje na nadejście lokalnych przymrozków, zawczasu zabezpieczysz swoje rośliny.