Piątek 11.10.2019

Demontaż pojazdów wycofanych z eksploatacji

PYTANIE:


Witam, prowadzę sprzedaż części samochodowych, które są zakupywane z firm, które prowadzą demontaż aut zagranicą. Posiadam magazyn i chciałbym otworzyć warsztat gdzie mógłbym rozbierać te samochody, aby uniknąć kosztów wymyśliłem, że auto przeznaczone do demontażu zostanie przekazane warsztatowi mechaniki pojazdowej do zdemontowania silnika, gdyż tam znajduje się zagłębie substancji niebezpiecznych. Następnie karoseria auta zostałaby przetransportowana do warsztatu Punktu usługowego naprawczego. Czy w takiej sytuacji zachodzi jakieś niebezpieczeństwo dla środowiska czy może zostać nałożona za to kara?
ODPOWIEDŹ:
Demontaż pojazdów wycofanych z eksploatacji może odbywać się wyłącznie przez stację demontażu, która posiada odpowiednie zezwolenia. Kara za usunięcie z pojazdów elementów lub substancji niebezpiecznych, w tym płynów, wymontowanie przedmiotów wyposażenia lub części nadających się do ponownego użycia, wynosi od 15 000 do 500 000 zł.


Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 0-22 497-97-97,
fax: 0-22 497-77-77,
telefon komórkowy: 0-609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy