Piątek 11.10.2019

Lakiernia samochodów osobowych

PYTANIE:


Dzień dobry, mój sąsiad od ponad 10 lat wynajmuje garaż lakiernikowi, który prowadzi tam nielegalną lakiernię samochodową. Obecnie mam dwójkę małych dzieci i boję się o ich zdrowie, mam dość lakierni pod nosem, dodam, że budynek garażu jest w granicy, więc bezpośrednio jestem narażona na te opary. Nie wiem, do jakich służb się zgłosić by uzyskać pomoc.
ODPOWIEDŹ:
Jeśli sąsiad prowadzi warsztat samochodowy wraz z lakiernią zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadając niezbędne decyzje to nie widzę przeciwwskazań, aby prowadził tego rodzaju działalność. Natomiast w przypadku braku wymaganych pozwoleń podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Sprawę może Pani zgłosić do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który skontroluje firmę pod kątem prowadzenia działalności, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo Ochrony Środowiska oraz Ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r.Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 0-22 497-97-97,
fax: 0-22 497-77-77,
telefon komórkowy: 0-609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy