Wtorek 05.05.2020

Magazynowanie opon

PYTANIE:


Witam, czy prowadzenie wulkanizacji i składowanie tysięcy opon w pobliżu zabudowań bez gaśnic i bez zadaszenia jest legalne? Boimy się o pożar w bliskiej odległości. Nadzór budowlany uważa, że wszystko jest w porządku.
ODPOWIEDŹ:
Jeżeli właściciel zakładu wulkanizacyjnego prowadzi działalność gospodarczą oraz magazynuje zużyte opony na terenie, do którego posiada tytuł prawny to działa zgodnie z prawem. Odpady w postaci zużytych opon powinny zostać przekazane przez właściciela firmy uprawnionym podmiotom prowadzącym działalność w zakresie gospodarowania odpadami, posiadającym wymagane prawem zezwolenia właściwego organu, zgodnie z Ustawą o odpadach.Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 0-22 497-97-97,
fax: 0-22 497-77-77,
telefon komórkowy: 0-609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy