Wtorek 17.11.2020

Normy hałasu

PYTANIE:


Dzień dobry, mam pytanie odnośnie hałasu przy działalności. Od 16 lat prowadzimy z mężem działalność usługową (ręczna myjnia samochodowa i serwis opon). Natomiast od 3 lat sąsiadka nam utrudnia i twierdzi, że jest za głośno. Mamy właśnie kontrolę z ochrony środowiska i mierzyli poziom hałasu, ale my nie widzieliśmy wyników. Nie wiemy jakie są normy odnośnie natężenia. Mamy budynek mieszkalno-usługowy o uciążliwości do granic działki. Sąsiadka ma jakieś znajomości w urzędach i obawiamy się o wyniki kontroli.
ODPOWIEDŹ:
Normy hałasu na zewnątrz budynków zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku. Dopuszczalny poziom hałasu na terenach zabudowy mieszkaniowo-usługowej został ustalony na poziomie 55 dB w dzień i 45 dB w nocy.


Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 22 497-97-97,
fax: 22 497-77-77,
telefon komórkowy: 609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy