Wtorek 05.05.2020

Obowiązek rejestracji w BDO

PYTANIE:


Witam, mam pytanie dotyczące BDO. Mąż prowadzi usługi blacharstwa samochodowego. Odpadem z jego działalności są blachy samochodowe, jakieś ścinki blach, wykorzystywanych do łatania dziur w samochodzie oraz ewentualnie jakiś plastikowy zderzak. Złom raz na x czasu wywozi na skup złomu, w większości klienci blachy zabierają ze sobą, bo sami chcą oddać na złom. Plastikowe elementy też ma możliwość oddania do punktów zajmujących się skupem plastików samochodowych. Do tej pory nigdy nie dostaliśmy karty odpadów, ani sami takiej nie wystawialiśmy, bo szczerze mówiąc nie byliśmy w temacie. Czy takie blachy mogę uznać za odpad komunalny, czy ma obowiązek rejestracji w BDO?
ODPOWIEDŹ:
Odpady wytworzone w wyniku działalności firmy nie są odpadami komunalnymi. Obowiązek wystawienia karty przekazania odpadów (KPO) spoczywa na podmiocie przekazującym odpady (tj. wytwórcy), zgodnie z art. 69 ust. 1 Ustawy o odpadach.

Wytwarzanie wymienionych przez Panią odpadów podlega pod obowiązek uzyskania wpisu do rejestru BDO.Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 0-22 497-97-97,
fax: 0-22 497-77-77,
telefon komórkowy: 0-609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy