Czwartek 15.04.2021

Opłata depozytowa

PYTANIE:


Zamierzam kupić nowy akumulator, sklep żąda ode mnie zwrotu starego, czy muszę go zwrócić czy mogę oddać na złom i do sklepu dostarczyć dokument potwierdzający zdanie? Problem jest w finansach, bo jeśli przekażę na złom to otrzymam za akumulator jakąś kwotę a gdy oddam do sklepu nie uzyskam nic. W sklepie powiedzieli mi, że nie będą respektować kwitu ze złomu i tak czy owak 30 zł kaucji mi doliczą, co na to przepisy?
ODPOWIEDŹ:
Przy sprzedaży akumulatora sklep zobowiązany jest nieodpłatnie przyjąć zużyty akumulator lub pobrać opłatę depozytową w wysokości 30 zł/szt. Klient, zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1850, 2361) ma 30 dni na zwrot akumulatora i odebranie opłaty depozytowej.


Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 22 497-97-97,
fax: 22 497-77-77,
telefon komórkowy: 609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy