Czwartek 15.04.2021

Opłaty środowiskowe, a spawanie w osłonie argonu

PYTANIE:


Dzień dobry, czy jeśli kupiliśmy w firmie spawarkę i kupujemy do tego Argon to nie musimy ponosić z tego tytułu opłat środowiskowych, ani prowadzić sprawozdań?
ODPOWIEDŹ:
W opisanym powyżej przypadku, w sprawozdaniu za korzystanie ze środowiska nie nalicza się emisji ze spawania w osłonie argonu, gdyż stanowi on gaz czysty. W sprawozdaniu z emisji do powietrza gazów i pyłów do naliczenia opłat środowiskowych uwzględnia się m.in. lotne związki organiczne. Nie wnosi się opłat za korzystanie ze środowiska, których roczna wysokość dla jednego rodzaju korzystania ze środowiska nie przekracza 800 zł. Natomiast, gdy roczna wysokość takiej opłaty nie przekracza 100 zł, nie przedkłada się także wykazów o zakresie korzystania ze środowiska.


Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 22 497-97-97,
fax: 22 497-77-77,
telefon komórkowy: 609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy