Piątek 11.10.2019

Przechowywanie opon samochodowych

PYTANIE:


Dzień dobry, prowadzę zakład wulkanizacyjny. Od kilku lat zapotrzebowanie terytorialnie na potrzeby warsztatowe drastycznie wymagało powiększenia, zakupiłem działkę budowlaną w mojej wsi w celach rozbudowy magazynu do przechowywania opon. Chciałbym zasięgnąć informacji, czy przechowywanie tych surowców jest dozwolone w sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych i czy są jakieś przepisy prawne zabraniające tejże czynności, ponieważ sąsiedzi twierdzą, że nie mam prawa zwozić tego typu towaru na zakupiony do tego celu plac. Dodam, że nie jest to odpad tylko towar przeznaczony do dalszego handlu. Uprzejmie proszę o poradę.
ODPOWIEDŹ:
Jeżeli magazynowane przez Pana opony nie stanowią odpadu, wówczas nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia na zbieranie odpadów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przechowywanie zakupionych nowych opon w zadaszonym pomieszczeniu, który zabezpieczy przed wpływem czynników atmosferycznych.Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 0-22 497-97-97,
fax: 0-22 497-77-77,
telefon komórkowy: 0-609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy