Wtorek 17.11.2020

Przetwarzanie kabli

PYTANIE:


Witam, chciałbym zakupić maszynę, która odzyskuje miedź z kabli samochodowych. Jakie muszę posiadać zezwolenia na prowadzenie takiej działalności?
ODPOWIEDŹ:
Prowadzenie działalności polegającej na przetwarzaniu odpadów (kabli) wymaga uzyskania decyzji oraz zezwoleń w zakresie ochrony środowiska.

Założenie firmy zajmującej się recyklingiem odpadów (przetwarzaniem kabli), wymaga uzyskania decyzji na przetwarzanie odpadów z uwzględnieniem zbierania odpadów. Jeśli jest to nowa inwestycja, w pierwszej kolejności należy uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. W tym celu do takiego wniosku należy dołączyć Kartę Informacyjną Przedsięwzięcia, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Po uzyskaniu decyzji środowiskowej, przed uruchomieniem działalności, należy wystąpić z wnioskiem o wydanie zezwolenia na przetwarzanie odpadów z uwzględnieniem zbierania odpadów, zgodnie z Ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.


Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 22 497-97-97,
fax: 22 497-77-77,
telefon komórkowy: 609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy