Piątek 11.10.2019

Składowanie opon samochodowych

PYTANIE:


Witam, w sąsiedztwie pewna firma składuje zużyte i nowe opony, głównie do samochodów ciężarowych. Moją posesję dzieli jedynie ulica i bardzo wąskie chodniki (około 6-8 metrów). Bezpośrednio do składowiska opon przylegają działki dwóch innych sąsiadów. Jakie zapisy prawne regulują składowanie takich materiałów i jakie zezwolenia trzeba posiadać. Składowisko jest już kilka lat i jest bardzo uciążliwe dla mieszkańców (smród opon szczególnie latem, brud i uciążliwości komunikacyjne - duże samochody dostawcze powyżej 3,5 t, gdzie istnieje zakaz wjazdu takich pojazdów na teren osiedla).
Proszę o informację jak można zaradzić temu problemowi.
ODPOWIEDŹ:
Odpad w postaci zużytych opon stanowi odpad inny niż niebezpieczny. Jeżeli Pana sąsiad posiada wymagane zezwolenie na zbierania tego typu odpadów, to działa zgodnie z przepisami ochrony środowiska.Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 0-22 497-97-97,
fax: 0-22 497-77-77,
telefon komórkowy: 0-609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy