Piątek 11.10.2019

Skup kabli

PYTANIE:


Chciałabym otworzyć skup kabli oraz poddawać je obróbce w celu odzysku metali kolorowych. Co trzeba spełnić, by móc prowadzić taką działalność?
ODPOWIEDŹ:
Aby móc rozpocząć działalność polegającą na skupie i przetwarzaniu kabli, należy uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla nowo powstającego przedsięwzięcia, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 9 listopada 2010 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Następnie po uzyskaniu powyższej decyzji środowiskowej, przed uruchomieniem działalności, należy wystąpić z wnioskiem o wydanie zezwolenia na przetwarzanie odpadów, na podstawie Ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r.Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 0-22 497-97-97,
fax: 0-22 497-77-77,
telefon komórkowy: 0-609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy