Środa 15.05.2019

Skup makulatury i kartonu

PYTANIE:


Dzień dobry, prowadzę punkt skupu makulatury i bardzo często trafiają się kartony, które z powodzeniem nadałyby się do ponownego wykorzystania przez np. firmy wysyłkowe. Czy mogę sprzedać takiej firmie karton i jak to ująć w dokumentach?

ODPOWIEDŹ:
Aby móc sprzedawać odpady w postaci papieru i tektury jako pełnowartościowy produkt musi on utracić status odpadu. Jest to możliwe wyłącznie w przypadku poddania go odzyskowi lub recyklingowi, w tym przypadku będzie to przetwarzanie w instalacji.


Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 0-22 497-97-97,
fax: 0-22 497-77-77,
telefon komórkowy: 0-609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy