Wtorek 05.05.2020

Skup zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego

PYTANIE:


Witam, mam pytanie czy jest możliwość założenia skupu tylko i wyłącznie na same płyty komputerowe, telewizyjne, serwerowe z laptopów, drukarek itp.? Jeśli tak to, jakie są potrzebne zezwolenia?
ODPOWIEDŹ:
Przed rozpoczęciem działalności polegającej na zbiórce i przetwarzaniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego należy uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla nowo powstającego przedsięwzięcia zgodnie z § 2 ust. 1 pkt. 45a, Rozporządzenia Rady Ministrów z 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Następnie po uzyskaniu powyższej decyzji środowiskowej, przed uruchomieniem działalności, należy wystąpić z wnioskiem o wydanie zezwolenia na przetwarzanie odpadów oraz uzyskać wpis w rejestrze BDO.Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 0-22 497-97-97,
fax: 0-22 497-77-77,
telefon komórkowy: 0-609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy