Piątek 11.10.2019

Spuszczanie nieczystości płynnych do rowu melioracyjnego

PYTANIE:


Witam, mieszkanka w małej miejscowości notorycznie spuszcza nieczystości płynne z szamba do rowu melioracyjnego, który ma ujście do jeziora. Posesja jest ciągle zamknięta, więc jest problem ze skontrolowaniem. Gdzie należałoby to zgłosić, aby wreszcie zaprzestała zatruwać środowisko?
ODPOWIEDŹ:
Sprawę może Pani zgłosić do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który skontroluje mieszkankę pod kątem prowadzenia działalności, zgodnie z przepisami Ustawy
z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach lub do Straży miejskiej, która poinformuje właściwe organy o zaistniałej sytuacji.Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 0-22 497-97-97,
fax: 0-22 497-77-77,
telefon komórkowy: 0-609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy