Wtorek 05.05.2020

Wykorzystanie opon samochodowych

PYTANIE:


W miejscu prowadzenia działalności posiadam sporą ilość zużytych opon, które są wykorzystywane do zabezpieczania pryzm kiszonkowych. Zgodnie z prawem opony mogą zostać wykorzystane do tego celu po poddaniu ich procesowi R11. Niestety nie posiadam zezwolenia na zbieranie tego typu odpadów ani żadnego dokumentu, że zużyte opony zostały poddane temu procesowi odzysku.

Czy jest jakiś sposób zalegalizowania tej sytuacji, czy jedynym wyjściem z sytuacji jest oddanie tych opon do utylizacji? Pozostawienie tej sytuacji bez żadnej reakcji grozi karą nałożoną przez WIOŚ, niestety wcześniej nie miałam takiej wiedzy. Czy widzi Pan jakieś inne wyjście z tej sytuacji?
ODPOWIEDŹ:
Z przykrością, muszę stwierdzić, że nie ma możliwości legalizacji obecnej sytuacji. Jedynym wyjściem jest przekazanie odpadów w postaci zużytych opony, uprawnionym podmiotom prowadzącym działalność w zakresie gospodarowania odpadami o kodzie 16 01 03, posiadającym wymagane prawem zezwolenia właściwego organu, zgodnie z Ustawą o odpadach. Przekazanie zużytych opon powinno zostać potwierdzone poprzez sporządzenie karty przekazania odpadów.Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 0-22 497-97-97,
fax: 0-22 497-77-77,
telefon komórkowy: 0-609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (3.6) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy