Czwartek 15.04.2021

Zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

PYTANIE:


Dzień dobry, zwracam się z prośbą o pomoc w kwestii punktu zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wraz ze zbieraniem zużytych akumulatorów. Czy na taki punkt zbierania potrzebne jest uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach? Jeśli tak, to, jakiej dokonać kwalifikacji przedsięwzięcia?
ODPOWIEDŹ:
Aby móc prowadzić opisaną przez Panią działalność, należy w pierwszej kolejności uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla nowo powstającego przedsięwzięcia. W tym celu do takiego wniosku należy dołączyć Kartę Informacyjną Przedsięwzięcia, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 83b ww. Rozporządzenia punkt zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wraz ze zbieraniem zużytych akumulatorów należy do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.


Profesjonalną firmą w zakresie wykonywania opracowań w ochronie środowiska oraz prowadzenia doradztwa jest PALECZNY, dane kontaktowe:
tel.: 22 497-97-97,
fax: 22 497-77-77,
telefon komórkowy: 609-140-140,
e-mail: ochrona-srodowiska@paleczny.pl
Strona działu ds. ochrony środowiska: www.paleczny.pl/ochrona-srodowiska/
Ocena (5.0) Oceń:
Robert PalecznyRobert Paleczny
Robert Paleczny
Specjalista od ochrony środowiska i odpadów

Robert Paleczny. Właściciel firmy PALECZNY, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska oraz w sprawach odbioru i recyklingu odpadów niebezpiecznych (głównie zużyte akumulatory) i innych niż niebezpieczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska. Chętnie odpowie na pytania dotyczące postępowania z odpadami i doradzi w kwestiach ochrony środowiska.
Zadaj pytanieNajczęściej zadawane pytania
Pasaż zakupowy