Dlaczego warto podawać psu gryzaki?

Zastanawiasz się, jak zająć psa na dłużej? Podaj mu gryzak, który zaspokaja naturalną potrzebę gryzienia i lizania. Ponadto pomaga się mu wyciszyć, a także zapobiega problemom z zębami i dziąsłami. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze gryzaków dla psa!piesfot. SeventyFour/shutterstock.com
Dlaczego warto kupować czworonogowi gryzaki?

Gryzaki pozwalają zapomnieć psu o nudzie, dlatego doskonale sprawdzą się w długie, deszczowe dni. Dodatkowo pozwalają usunąć płytkę nazębną i zniwelować przykry zapach z pyska. Zastanawiasz się, jak sprawić, żeby czworonóg nie nudził się podczas twojej nieobecności? Zanim wyjdziesz z domu, pozostaw gryzaki, które pomogą mu się zrelaksować.

Jeśli twój pupil gryzie meble i buty, to znak, że nie zaspokajasz jego naturalnych potrzeb. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się gryzaki, które pozwolą mu rozładować silne emocje. Zobaczysz, że skuszą czworonoga, dzięki czemu twoje rzeczy nie będą już wzbudzały jego zainteresowania.

Zastanawiasz się, jak umilić psu podróż samochodem? Podaj czworonogowi gryzaka, który pomoże mu się odstresować. Oprócz naturalnych produktów znajdziesz też gumowe odpowiedniki. Możesz do nich włożyć smaczki – sprawisz tym psu ogromną radość. Pamiętaj, żeby regularnie zmieniać przysmaki, bo dzięki temu zyskasz pewność, że zabawka nie znudzi się twojemu pupilowi.

Czym kierować się przy zakupie gryzaków?

Pamiętaj, żeby dopasować gryzak do wieku i wielkości czworonoga. W ten sposób zyskasz pewność, że zaspokoi on potrzeby twojego pupila. Naturalne gryzaki (dostępne, np. pod adresem https://hubun.pl/naturalne-gryzaki-dla-psa) nie zawierają barwników, konserwantów ani polepszaczy smaków, dzięki czemu nie wywołują dokuczliwych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Możesz częstować czworonoga suszonymi penisami wołowymi, uszami wieprzowymi, skórą jelenia lub żwaczami baranimi.

Zwróć też uwagę na korzeń wrzośca, który wspiera higienę jamy ustnej i redukuje nadmiar energii. Gryzak dostępny jest w różnych rozmiarach, dzięki czemu dobierzesz odpowiedni do wielkości psa. Korzeń wrzośca ma delikatny zapach, ale nie zawiera sztucznych dodatków i aromatów. Podczas gryzienia nie wydziela żywicy ani nie rozpada się na drzazgi, nie zagraża więc bezpieczeństwu twojego ulubieńca.

Jakie gryzaki dla szczeniaków?

Zastanawiasz się, co przyniesie ulgę ząbkującemu szczeniakowi? Podaruj mu gryzak, który masuje obolałe dziąsła. Zanim jednak podasz mu zabawkę, upewnij się, że nie odłamują się z niej ostre kawałki, którymi twój pupil mógłby się zakrztusić. Poszukaj gryzaka pozbawionego ostrych krawędzi, żeby nie pokaleczyć pyska i łap psa. Zabawki różnią się kształtem, fakturą, smakiem i zapachem, dlatego bez trudu znajdziesz coś dla swojego ulubieńca.

Zanim wybierzesz gryzaki dla psa, zapoznaj się z ich składem, zwłaszcza wtedy, gdy twój pupil jest alergikiem. Pamiętaj, że im prostszy skład, tym lepiej. Zdrowe przekąski nie zawierają glutenu, laktozy i zbóż, dlatego można je podawać psim alergikom. W naturalnych gryzakach często znajdziemy witaminy, minerały i białko, dzięki czemu urozmaicają codzienną dietę. Mogą one zaspokajać maksymalnie 10–15% zapotrzebowania energetycznego psa bez przyczyniania się do nadwagi pupila.

art. sponsorowany
Ocena (4.0) Oceń: