Nowoczesne technologie wojskowe a środowisko naturalne
Nowoczesne technologie wojskowe a środowisko naturalne
Ostatnie dziesięciolecia w rozwoju technologii militarnych przyniosły niestety ogromny postęp. Rzecz jasna wszystkie te projekty zarówno w sferze prób jak i w trakcie bojowego zastosowania mają negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne.
Green Hornet – myśliwiec na biopaliwo
Green Hornet – myśliwiec na biopaliwo
Myśliwiec F/A-18 Super Hornet z turboodrzutowym silnikiem F414 napędzanym mieszanką biopaliwową 50/50 odbył pierwszy lot testowy.
W czasie suszy - geokompozyty
W czasie suszy - geokompozyty
Nad materiałem zatrzymującym w ziemi wodę opadową, który może ułatwić roślinom wegetację w niekorzystnych warunkach, pracują naukowcy z Wrocławia i Katowic. Wynalazek będzie przydatny przy umocnieniach biotechnicznych skarp i nasypów, przy sadzeniu roślin na słabych glebach, a także przy ...
Upadek kowboja
Upadek kowboja
Hummer, niepraktyczny gadżet, którego popularność wyrosła na militarnej modzie, przegrywa z nowym fetyszem zachodniego świata – ekologią
Czy słona woda może być zdatna do picia?
Czy słona woda może być zdatna do picia?
Korzystając z nowo opracowanego mikroprzepływowego urządzenia, można szybko i tanio uzyskać słodką, zdatną do picia wodę z wody morskiej. Co więcej nowoczesny układ odsalający może być napędzany energią pozyskiwaną ze światła słonecznego, donosi „Nature Nanotechnology”.
Polski samolot zasilany słońcem
Polski samolot zasilany słońcem
Zasilany energią słoneczną samolot Phoenix będzie mógł szybować 24 godziny na dobę, na wysokościach uniemożliwiających dostrzeżenie go "gołym okiem". Jego zadaniem będzie zdobywanie informacji m.in. na temat zagrożenia pożarowego, stanu powodziowego czy zmian stanu atmosfery.
Ekologiczne telefony komórkowe
Rozwój ekologicznej telefonii komórkowej
Producenci telefonów komórkowych robią co mogą by sprostać rosnącym wymogom ekologicznym kupujących. Na rozwój zielonej telefonii wpływają także dążenia rządów do ograniczenia negatywnego wpływu telefonów na środowisko naturalne.
IT na zielono
IT na zielono
Rozwój technologii informatycznych i komunikacyjnych pociąga za sobą rosnące zużycie energii. Szacuje się, że globalna emisja gazów cieplarnianych towarzysząca temu sektorowi kształtuje się na poziomie od 2 do 2,5%. To przykładowo tyle ile emituje przemysł lotniczy.
Ile kosztuje oszczędny samochód?
Ile kosztuje oszczędny samochód?
Na polskim rynku jest wiele modeli, które mają uchodzić za przyjazne środowisku. „Ekologiczne” są zatem nie tylko   futurystyczne  pojazdy  na prąd, ale też zwykłe samochody, które można obejrzeć w salonie. Czy ekologia w motoryzacji kosztuje?
Volvo ładowane z gniazdka w ścianie już za 3 lata
Volvo ładowane z gniazdka w ścianie już za 3 lata
Model wyposażonego w hybrydowy napęd Volvo, który będzie można naładować ze zwykłego gniazdka w ścianie, stanie się faktem w 2012 r. - ogłosiły w poniedziałek szwedzkie koncerny: motoryzacyjny Volvo i energetyczny Vattenfall. Obie firmy zainicjowały właśnie przedsięwzięcie, którego celem jest ...
Pasaż zakupowy