Dwutlenek węgla - wykorzystanie  w przemyśle
Dwutlenek węgla - wykorzystanie w przemyśle
Dwutlenek węgla jest gazem bezbarwnym, bezwonnym o lekko kwaśnym smaku. Daje się łatwo skraplać, gdyż jego temperatura krytyczna wynosi +31°C. Skroplony jest cieczą bezbarwną, która parując na powietrzu szybko krzepnie.
Greenpeace przeciw uprawianiu roślin genetycznie modyfikowanych
Obecny stan wiedzy na temat inżynierii genetycznej umożliwia naukowcom manipulowanie materiałem genetycznym i modyfikowanie roślin, zwierząt i mikroorganizmów w taki sposób, że możliwe jest uzyskanie odmian, które nie pojawiłyby się w środowisku naturalnym.
Globalne zarabianie
Zmiany klimatyczne dają mnóstwo zajęcia naukowcom i pożywkę mediom, straszącym nas wizjami zalanych obszarów nadmorskich i pustyń pożerających zielone do niedawna obszary. Rzadko kto wspomina o tym, że ocieplenie przyniesie też spore zyski – i to nie tylko producentom ...
Zieleńszy laptop
Zieleńszy laptop
Nowoczesne technologie niejednokrotnie pozwalają na oszczędność, która sprzyja ochronie środowiska. Ale to wciąż za mało, gdy stary laptop czy wysłużona drukarka lądują na śmietniku. Dlatego inżynierowie starają się uczynić te urządzenia coraz bardziej ekologicznymi. Oto garść ...
Za i przeciw GMO
Większość polskich rolników opowiada się za możliwością uprawy w naszym kraju roślin modyfikowanych genetycznie (GMO) - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Federacji Biotechnologii (PFB)
Pasaż zakupowy