Webinaria, filmy i pigułki wiedzy dla prosumentów

Ruszyła platforma e-learningowa stworzona z myślą o obecnych oraz przyszłych prosumentach, czyli osobach, które są jednocześnie producentami oraz konsumentami energii elektrycznej. Zainteresowani mogą skorzystać z webinariów, filmów i materiałów edukacyjnych w formie „pigułek wiedzy”.


 


Materiały edukacyjne przygotowano w przystępnej, multimedialnej formie. Na platformie zainteresowani mogą obejrzeć filmy upowszechniające wiedzę na temat małoskalowych instalacji i odnawialnych źródeł energii, możliwości korzystania z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „PROSUMENT” na dofinansowanie do zakupu i montażu małych lub mikroinstalacji OZE (m.in. pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych, kotłów na biomasę), korzyści środowiskowych oraz ekonomicznych płynących z inwestowania we własne mikroźródła ciepła i energii.

Gość platformy porusza się w obrębie pięciu głównych zagadnień:
  1. Wprowadzenie do energetyki prosumenckiej, czyli kim jest prosument
  2. Zielone ciepło, czyli małe systemy do wytwarzania ciepła
  3. Zielona energia elektryczna, czyli małoskalowa fotowoltaika, mikroturbiny wiatrowe
  4. Ekonomika i ekologia prosumencka
  5. Dobre praktyki, przykłady rozwiązań prosumenckich
Zapowiedź pierwszego z filmów można obejrzeć tutaj:Do każdego filmu dołączona jest tzw. „Pigułka wiedzy”. Jest to materiał edukacyjny zawierający rozwinięcie zagadnień poruszonych w filmie. W „Pigułce wiedzy” znajdują się m.in. dobre praktyki, komentarze do regulacji prawnych, ciekawostki, opis działania i kosztów instalacji prosumenckich, wady i zalety wynikające z posiadania danej technologii, możliwości dofinansowania, kwestie autokonsumpcji oraz sprzedaży energii do sieci oraz prognozy dla prosumentów.

Zainteresowani mogą również wziąć udział w webinariach (1,5-godzinnych internetowych seminariach), które dotyczą m.in. aspektów technicznych i ekonimicznych zw. z instalacjami fotowoltaicznymi, czy źródeł finansowania fotowoltaiki, zielonego ciepła i termomodernizacji. Terminy omawiania poszczególnych zagadnień podawane są na bieżąco na stronie projektu i w newsletterze.
Z platformy e-learningowej można korzystać z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. To wygodne narzędzie ma stanowić pomoc merytoryczną dla producentów i konsumentów energii. Platforma wiedzy dostępna jest po zalogowaniu na stronie internetowej http://asystent.pogodadlaprosumenta.pl/login. Dostęp do niej jest nieograniczony i bezpłatny. Zachęcamy do korzystania.

„Pogoda dla prosumenta” to projekt edukacyjny obejmuje zagadnienia związane z wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii. Jego ideą jest przedstawienie kluczowych informacji z punktu widzenia decyzji, jaką jest inwestycja w mikroinstalacje prosumenckie.  

Projekt „Pogoda dla prosumenta”

Artykuł sponsorowany

Ocena (2.0) Oceń: