Styl życia - Ekologia.pl
Ekologia.pl Styl życia

Styl życia

Styl życia
Nowa Dyrektywa UE promująca naprawę towarów – o czym mówi?

Unia Europejska wprowadza nową Dyrektywę mającą na celu promowanie napraw towarów, zmieniając istniejące przepisy Rozporządzenia (UE) 2017/2394 oraz Dyrektywy (UE) 2019/771 i (UE) 2020/1828. Nowe regulacje kładą nacisk na długowieczność produktów i redukcję odpadów, co jest kluczowym elementem strategii ekologicznej UE.Ekologiczne znaczenie dyrektywyW Europie rocznie generuje się ponad 12 milionów ton elektrośmieci, z czego tylko…

Papryczki tabasco fot. shutterstock
Ekologiczna żywność
Mała, ale ostra – jakie sekrety skrywa papryka tabasco?

Choć na oko nieduża i niepozorna, papryka tabasco jest znana na całym świecie za sprawą pikantnego sosu o tej samej nazwie, którego jest bazą. Czym tabasco wyróżnia się na tle innych papryk i jak to się stało, że to właśnie ona zyskała tak dużą sławę?

fot. shutterstock
Ekologiczna żywność
Młoda kapusta na 3 sposoby

Wiosną zaczyna się sezon na młodą kapustę – bodajże najsmaczniejsze danie, które w tym czasie może pojawić się na naszym stole! Jasnozielone, słodkie i orzeźwiające listki świeżej kapustki przygotowujemy na wiele sposobów – doskonale komponują się z koperkiem, jednak można podawać je również w towarzystwie innych warzyw.