Teraz czas na energię słoneczną w kuchni
Teraz czas na energię słoneczną w kuchni
Pomysł by wykorzystać energię słoneczną do przygotowywania posiłków jest znany i wykorzystywany na całym świecie. Dlatego w wakacje na moście Jordana w Poznaniu w każdy letni i słoneczny weekend funkcjonować będzie restauracja solarna Sun Bridge.
Właściwości tanin pod lupą naukowców
Dlaczego podczas jedzenia niektórych owoców czujemy cierpki smak? To efekt działania obecnych w żywności tanin. Nieprzyjemny posmak tanin chroni rośliny przed atakiem roślinożerców. Z kolei ludzi taniny chronią przed nowotworami m.in. spowalniając tempo podziału komórek nowotworowych.
Polski akcent w tragedii w Bangladeszu
Polski akcent w tragedii w Bangladeszu
Metki polskiej marki odzieżowej Cropp, należącej do firmy LPP S.A., znaleziono na gruzach zawalonego budynku fabryk odzieżowych Rana Plaza w Bangladeszu. W katastrofie 24 kwietnia zginęło 1127 pracowników i pracownic szyjących ubrania znanych marek, w tym jak się okazuje, również Cropp.
Wolimy wyjść na spacer niż oglądać telewizję
Wolimy wyjść na spacer niż oglądać telewizję
Prawie 100 proc. Polaków uważa, że dostęp do terenów zieleni jest prawem człowieka, a 85 proc. twierdzi, że natura wpływa pozytywnie na jakość naszego życia. – wynika z najnowszego raportu „Globalny Raport Ogrodniczy 2013 - Husqvarna Group”.
Poprawią warunki pracy w Bangladeszu?
Poprawią warunki pracy w Bangladeszu?
H&M oraz Inditex (Zara) zobowiązały się do  podpisania prawnie wiążącego i ambitnego porozumienia dot. ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa budynków w Bangladeszu. – informuje Polska Zielona Sieć.
Jeździsz na rowerze, hulajnodze, rolkach?
Jeździsz na rowerze, hulajnodze, rolkach?
Jeździsz na rowerze, hulajnodze, rolkach? W Qchni Artystycznej i Warsztacie Woni czekają na Ciebie specjalne oferty.
Owady zwalczą problem głodu na świecie
Włączenie owadów do naszej diety może przyczynić się do opanowania głodu na świecie i zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska – wynika z najnowszego raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).
Zielona reaktywacja Biblioteki Krasińskich
Zielona reaktywacja Biblioteki Krasińskich
W sobotę, 11 maja 2013 r. w ramach akcji WARSZAWA CZYTA, na budynku starej, nieczynnej od lat, Biblioteki Krasińskich zespół KwiatkiBratki wspólnie z mieszkańcami Warszawy powiesili tzw. „plomby” kwiatowe, które wcześniej razem przygotowali wykorzystując stare przedmioty: buty, fragmenty ...
Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu
11 maja 2013 po raz 23. na świecie i co najmniej siódmy raz w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Jak co roku w drugą sobotę maja tysiące osób w pozytywny sposób będzie manifestować solidarność z producentami z krajów globalnego Południa. W tym roku wydarzenia związane ...
Będą obalać mity dot. wegetarianizmu
Będą obalać mity dot. wegetarianizmu
Jakie są zalety diety wegetariańskiej? Czy gotowanie bez mięsa może być smaczne, a dieta wykluczająca produkty odzwierzęce zdrowa? Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt zaprasza na kolejną edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu! W ciągu 7 dni organizatorzy postarają się przełamać ...
Pasaż zakupowy