Masz dużo ubrań? Uwolnij łacha 9 marca
Masz dużo ubrań? Uwolnij łacha 9 marca
Twoja szafa pęka w szwach? Robisz wiosenne wietrzenie garderoby i nie wiesz, co zrobić z rzeczami zalegającymi na dnie szafy? Przynieś je na XIV edycję„Uwolnij Łacha”, która odbędzie się 9 marca  w Centrum Promocji Kultury Praga Południe.
Jak na talerzu wygląda 200 kcal?
Jak na talerzu wygląda 200 kcal?
Część z nas w trosce o zgrabną sylwetkę niemal na pamięć uczy się tabel z wartościami energetycznymi produktów. A gdyby tak zwizualizować kilokalorie? Zobaczyć ile to jest 200 kcal masła, a ile jabłek? Albo jak wygląda porcja chipsów o takiej wartości energetycznej, a jak porcja selera?
Dbaj o kręgosłup - zwłaszcza w pracy!
Aura za oknem nie sprzyja aktywności fizycznej. Większą część dnia spędzamy w pracy, w szkole czy na uczelni w pozycji siedzącej. Pamiętajmy, że nieodpowiednia postawa podczas siedzenia, sprzyja schorzeniom kręgosłupa.
Dieta wegetariańska ochroni twoje serce
Rryzyko hospitalizacji lub zgonu z powodu choroby serca jest o 32 proc. niższe u wegetarian niż u ludzi, którzy spożywają mięso. – wynika z badań opublikowanych na łamach „American Journal of Clinical Nutrition”.
Parówki, szynka, czy bekon mogą skracać życie
Dieta bogata w kiełbasę, szynkę, bekon, hamburgery  i inne rodzaje przetworzonego może skracać życie  – wynika z badań opublikowanych na łamach BMC Medicine.
Tekturowy butik - snobizm czy ekologia?
Tekturowy butik - snobizm czy ekologia?
Łączenie przestrzeni publicznych z ekologią zyskuje ostatnio na popularności. Kierując się nowymi trendami, w miejscowości Reggio Emilia w północnych Włoszech powstał nietypowy butik z elegancką galanterią skórzaną eBarrito, którego wnętrze wykonane jest z materiałów w 100% naturalnych. Autorką ...
 Kawałek ziemi dla każdego mieszczucha
Kawałek ziemi dla każdego mieszczucha
Na nietypowy pomysł promocji zdrowego odżywiania wśród mieszkańców wpadły władze Wiednia – wydział magistracki ds. Leśnictwa i rolnictwa przygotował na obrzeżach miasta ekologiczne działki, które co roku oddaje wiedeńczykom pod dzierżawę.
Czy zastanawialiście się , jak powstaje żółty ser?
Czy zastanawialiście się , jak powstaje żółty ser?
Zapiekanka, pizza, a może po prostu niezastąpiona kanapka? Co łączy te wszystkie dania? Otóż, żadnego z nich nie można sobie wyobrazić bez dodatku żółtego sera. Ten charakterystyczny przysmak ma rzesze miłośników na całym świecie. Według danych z 2005 roku, w samej Polsce sprzedaje się go ...
Reperują stare rowery, by oddać je potrzebującym
Reperują stare rowery, by oddać je potrzebującym
Od ponad dwóch lat w Bristolu działa bardzo ciekawy projekt. Polega on na tym, że stare, używane rowery przerabiane są na zupełnie nowe i sprawne dwa kółka, które trafiają do rąk osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup nowego roweru.
Pomysł na wspólne mieszkanie dla roślin i zwierząt
Pomysł na wspólne mieszkanie dla roślin i zwierząt
Kokon Pousse Creative to nowy pomysł na połączenie domku dla zwierząt i doniczki na kwiaty.
Pasaż zakupowy