Cynamon może zastąpić toksyczne chemikalia
Czy cynamon możę zastąpić toksyczne chemikalia?
Cynamon może zastąpić szkodliwe chemikalia, używane przy wytwarzaniu złotych nanocząsteczek – informuje serwis „EurekAlert”.
Uzdatnianie wody słońcem
Światło słoneczne najlepszą metodą uzdatniania wody
Światło słoneczne oświetlające butelkę z wodą skutecznie eliminuje zawarte w wodzie zanieczyszczenie biologiczne, przez co woda staje się zdatna do picia. Naukowcy twierdzą, że jest to obecnie najskuteczniejsza i najtańsza metoda uzdatniania wody pitnej.
Sprawdź ile CO2 wytwarzasz każdego dnia
Sprawdź ile dwutlenku węgla wytwarzasz codziennie
Ile dziennie wytwarzamy CO2? Można to teraz sprawdzić dzięki specjalnie przygotowanej wizualizacji, która pozwala sprawdzić ile podczas codziennych czynności - od wysłania emaila po przygotowania hamburgera, czy oglądania telewizji – wytwarzamy dwutlenku węgla.
Już 400 tys. farmerów z południa Afryki użyźnia pola - sadząc drzewa
Afrykańscy farmerzy użyźniają pola, sadząc drzewa
Tysiące ubogich rolników z południa Afryki pomnażają swoje plony dzięki niekonwencjonalnej metodzie – użyźniają ziemię, sadząc szybko rosnące gatunki drzew i krzewów  – informuje „International Journal of Agricultural Sustainability”. 
Sztokholmska dzielnica tylko dla ekologów
Sztokholmska dzielnica przeznaczona dla ekologów
Zdrowy styl życia, sortowanie śmieci, kupowanie ekologicznych produktów i rezygnacja z samochodu – to obowiązki mieszkańców sztokholmskiej dzielnicy Norra Djurgarden. Takie wytyczne wprowadziły lokalne władze dla Szwedów, którzy w 2012 roku wprowadzą się do 10 tysięcy ekskluzywnych mieszkań ...
Czy w Polsce można być „locavore”?
W jaki sposób można być „locavore” w Polsce?
Pojęcie „locavore” przywędrowało z Zachodu. Ten nieprzetłumaczalny termin oznacza osobę świadomie wybierającą żywność naturalną i produkowaną lokalnie. W USA i zachodniej Europie działa coraz więcej społeczności „locavores”, a samo określenie zdobyło taką popularność, że w 2007 r. stało się ...
W Chinach zakazano festiwalu
W Chinach zakazano festiwalu „Psiego mięsa”
Chińskie władze zakazały organizacji festiwalu „Psiego mięsa” w mieście Qianxi. Jest to odpowiedź na masowe protesty internautów i obrońców praw zwierząt – podaje CNN.
Ekologiczne gadżety dla fanów piłki nożnej
Ekologiczne gadżety dla fanów piłki nożnej
Piłka nożna to bardzo modny, a w ostatnim czasie szczególnie popularny temat w naszym kraju. Do EURO 2012 coraz bliżej, szczęśliwcy mogą już się cieszyć biletami na mecze. Czy kibice będą mogli kibicować w bardziej ekologiczny sposób?
Ekologia przyczyną rozpadu związków?
Czy ekologia może być przyczyną rozpadu związków?
Nie każdemu odpowiada życie w stylu „eko”. Co zatem, jeśli ona dba o środowisko, a on uważa to za nonsens lub odwrotnie?
W Krakowie powstała myjnia dla psów
Problem z kąpielą czworonoga rozwiązany
Jeśli masz dosyć mycia psa w swoim domu możesz skorzystać z samoobsługowej myjni dla czworonogów. Takie miejsce powstało w Krakowie.
Pasaż zakupowy