Problem z kąpielą czworonoga rozwiązany
Problem z kąpielą czworonoga rozwiązany
Jeśli masz dosyć mycia psa w swoim domu możesz skorzystać z samoobsługowej myjni dla czworonogów. Takie miejsce powstało w Krakowie.
Czy amerykańska „brudna” moda zawita do Polski?
Czy amerykańska „brudna” moda zawita do Polski?
Prysznic trzy razy w tygodniu, włosy raz, przetarcie ciała cytryną lub nawilżoną chusteczką – to w zupełności wystarczy. Jak informuje Rzeczpospolita trend na „niemycie” zalewa Amerykę.
Twórczy recykling według przedszkolaków z Żar
Twórczy recykling według przedszkolaków z Żar
Do 20 maja 2011 r. dzieci z żarskich przedszkoli i szkół podstawowych selektywnie zbierały odpady w ramach akcji „...z natury segreguję!”. Efekty ich pracy poznamy 4 czerwca br., podczas finału akcji.
Będzie nam się łatwiej jeździło po ulicach miast?
Będzie nam się łatwiej jeździło po ulicach miast?
Od 21 maja 2011 r. zmieniły się przepisy w Ustawie o ruchu drogowym. Zmiany dotyczą nowych zasad ruchu rowerowego. Zgodnie z tym będzie nam się łatwiej jeździło po ulicach miast i nie tylko.
Rower to środek transportu,  to styl życia, to wolność
Rower to środek transportu, to styl życia, to wolność
Głosowania w akcji „Zaparkuj klimatycznie!” dobiegły końca. W Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Bytomiu i Sopocie mieszkańcy zdecydowali, gdzie zostaną zamontowane klimatyczne stojaki rowerowe. Wybrano również najlepsze modele stojaków, które symbolizują każde z miast biorących udział w akcji. ...
Ciekawa alternatywa dla zwykłego paliwa
Ciekawa alternatywa dla zwykłego paliwa
Co się stanie gdy do coli wrzuci się mentosa? Połączenie tych produktów tworzy wybuchową mieszaninę. Dwóch „naukowców”, Fritz Grobe i Stephen Voltz (EepyBird), wpadło na pomysł aby wykorzystać to zjawisko jako alternatywne źródło energii.
Naukowcy wiedzą dlaczego muzyka łagodzi obyczaje
Podczas słuchania muzyki w naszym mózgu uwalnia się neuroprzekaźnik „przyjemności” czyli dopamina, której zawdzięczamy m.in. przyjemność jedzenia czy satysfakcję związaną z posiadaniem pieniędzy –  informują naukowcy z Kanady na łamach pisma „Nature Neuroscience”
Stary biustonosz sposobem na ochronę środowiska
Włoska marka bielizny ogłosiła akcję przetwarzania bielizny. Klientki, które oddadzą swój stary biustonosz otrzymają zniżkę na zakup nowego dowolnie wybranego modelu, a jednocześnie przyczynią się do poprawy środowiska.
Przyjazny urząd to futurystyczna wizja?
Przyjazny urząd to futurystyczna wizja?
Jeden z tysięcy urzędów w Polsce. Dziewiąta rano, środek tygodnia. Nie ma kolejek, nie ma petentów, większość spraw załatwiana jest elektronicznie. Urzędnicy oszczędzają papier, a tylko niezbędne dokumenty drukują na ekologicznym papierze. Mrzonka? Nie. Tak mógłby wyglądać urząd posiadający ...
Miasto w 100 proc. zasilane słońcem
Miasto w 100 proc. zasilane słońcem
Położone na Florydzie Babcock Ranch w ciągu kilku lat stanie się miastem w całości zasilany przez energię pochodzącą ze słońca. Ambitnego planu budowy eko-miasta podjął się deweloper Kitson & Partners. Jeżeli uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia, budowa ruszy już w tym roku.