Zmiany w przepisach - ułatwienia dla rowerzystów
Będzie nam się łatwiej jeździło po ulicach miast?
Od 21 maja 2011 r. zmieniły się przepisy w Ustawie o ruchu drogowym. Zmiany dotyczą nowych zasad ruchu rowerowego. Zgodnie z tym będzie nam się łatwiej jeździło po ulicach miast i nie tylko.
Wsiądź na rower i „Zaparkuj klimatycznie!” przy krasnalu, morsie, lajkoniku, lwie
Rower to środek transportu, to styl życia, to wolność
Głosowania w akcji „Zaparkuj klimatycznie!” dobiegły końca. W Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Bytomiu i Sopocie mieszkańcy zdecydowali, gdzie zostaną zamontowane klimatyczne stojaki rowerowe. Wybrano również najlepsze modele stojaków, które symbolizują każde z miast biorących udział w akcji. ...
Czy cola i mentosy staną się paliwem przyszłości?
Ciekawa alternatywa dla zwykłego paliwa
Co się stanie gdy do coli wrzuci się mentosa? Połączenie tych produktów tworzy wybuchową mieszaninę. Dwóch „naukowców”, Fritz Grobe i Stephen Voltz (EepyBird), wpadło na pomysł aby wykorzystać to zjawisko jako alternatywne źródło energii.
Lek ziołowy: od plantacji do apteki. Polska ma największe w Europie plantacje ziół
Mamy największe w Europie plantacje ziół
Polska ma największe w Europie plantacje ziół. O tym, czy nasz kraj jest zielarskim imperium i czy krajowy przemysł zielarski odpowiada standardom europejskim mówiono podczas warszawskiej konferencji "Lek ziołowy: od plantacji do apteki".
Jak zielone jest Twoje biuro? Europejskie przedsiębiorstwa stać na więcej
Jak bardzo zielone jest twoje przedsiębiorstwo?
Według najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Lexmark, recykling jest powszechną praktyką w europejskich organizacjach. Większość pracowników uważa jednak, że ich przedsiębiorstwa stać na więcej.
Naukowcy wyjaśnili, dlaczego słuchanie muzyki jest przyjemne
Naukowcy wiedzą dlaczego muzyka łagodzi obyczaje
Podczas słuchania muzyki w naszym mózgu uwalnia się neuroprzekaźnik „przyjemności” czyli dopamina, której zawdzięczamy m.in. przyjemność jedzenia czy satysfakcję związaną z posiadaniem pieniędzy –  informują naukowcy z Kanady na łamach pisma „Nature Neuroscience”
Akcja przetwarzania bielizny. Stare biustonosze posłużą do produkcji specjalnych paneli
Stary biustonosz sposobem na ochronę środowiska
Włoska marka bielizny ogłosiła akcję przetwarzania bielizny. Klientki, które oddadzą swój stary biustonosz otrzymają zniżkę na zakup nowego dowolnie wybranego modelu, a jednocześnie przyczynią się do poprawy środowiska.
Ekologiczne rozwiązania w Twoim miejscu pracy
Przyjazny urząd to futurystyczna wizja?
Jeden z tysięcy urzędów w Polsce. Dziewiąta rano, środek tygodnia. Nie ma kolejek, nie ma petentów, większość spraw załatwiana jest elektronicznie. Urzędnicy oszczędzają papier, a tylko niezbędne dokumenty drukują na ekologicznym papierze. Mrzonka? Nie. Tak mógłby wyglądać urząd posiadający ...
Miasto w 100% zasilane słońcem
Miasto w 100 proc. zasilane słońcem
Położone na Florydzie Babcock Ranch w ciągu kilku lat stanie się miastem w całości zasilany przez energię pochodzącą ze słońca. Ambitnego planu budowy eko-miasta podjął się deweloper Kitson & Partners. Jeżeli uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia, budowa ruszy już w tym roku.
Pasaż zakupowy