Aplikacja Pl@ntNet - pomoże rozpoznać rośliny - drzewa, krzewy, kwiaty itp.

pixabay.com pixabay.com

Ile razy, stojąc w kolejce w kwiaciarni zastanawiałeś się, jak się nazywa kwiatek, który chcesz kupić dla Babci na urodziny? Lekarstwem na tę bolączkę jest Pl@ntNet ‒ aplikacja, która w ciągu kilkunastu sekund odpowie na pytanie „jaka to roślina”?


Jeżeli jesteś początkującym ogrodnikiem, to aplikacja Pl@ntNet może ci się przydać. Działa jak Shazam, z tą różnicą, że zamiast muzyki ‒ pozwala rozpoznawać gatunki roślin bez wielogodzinnego studiowania atlasów. Instalujemy aplikację na telefonie, robimy zdjęcie interesującej nas rośliny, a system szybko podpowie, z jakim gatunkiem mamy do czynienia. 

Pl@ntNet został stworzony przez francuskich naukowców z czterech, instytucji badawczych: Cirad, IRA, Inria/IRD oraz the Tela Botanica Network. W bazie znajduje się już kilkanaście tysięcy gatunków roślin, głównie z Europy Zachodniej. Aplikacja pokazuje też podstawowe informacje na temat szukanej rośliny i kieruje nas na stronę Wikipedii. Aplikację można znaleźć w sklepach Apple App Store i Google Play.

Ekologia.pl


wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy