Cola, którą można pić bez wyrzutów sumienia?

pixabay.com pixabay.com

Niedługo na naszym rynku pojawi się nowość - soft drinki bezpieczne dla zdrowia! Działająca w Kieleckim Parku Technologicznym firma Pharmabion stworzyła zdrowszą alternatywę dla popularnych na całym świecie napoi: coli i lemoniady. W skład odżywczych produktów mają wchodzić wartościowe składniki - m.in. propolis i jagody goji.Zdecydowanie na naszą uwagę zasługuje fakt zastosowania w napoju propolisu, zwanego kitem pszczelim. Ten produkt, będący zarazem przedstawicielem rodzimej superżywności, jest źródłem cennych witamin, mikroelementów i ma działanie antyseptyczne. Surowiec tego rodzaju nie był dotychczas wykorzystywany jako składnik napojów bezalkoholowych ze względu na to, że nie rozpuszcza się w wodzie – zamiast tego tworzy mętną zawiesinę.

Olga Krakowiak – biochemik i właścicielka firmy Pharmabion – jako pierwsza stworzyła technologię klarownego rozpuszczania kitu pszczelego w wodzie. Swoje osiągnięcie postanowiła wykorzystać do produkcji nowoczesnych soft drinków. W opracowywaniu ich receptury i tworzeniu smaku pomogli jej profesjonaliści. W efekcie powstał projekt dwóch napojów bezalkoholowych – coli i lemoniady.
 
W polskiej coli, poza propolisem, znajdziemy gałkę muszkatołową i śladowe ilości cukru trzcinowego. Z kolei lemoniada zaskoczy nas egzotycznym smakiem jagód goji, acaii maqui. Napoje, ze względu na unikatowy i naturalny skład, będą miały właściwości prozdrowotne (m.in. antyoksydacyjne i przeciwbakteryjne).

Soft drinki na półki sklepowe w całej Polsce planowo trafią na jesieni tego roku.
Alicja Chrząszcz


Źródło: www.innpoland.pl
Źródło zdjęcia: www.pixaby.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy