Ekologiczne buty z misją

Jak zrobić stylowe, wygodne i ekologiczne buty, które przetrwają lata? Wiedzą to Skandynawowie z The New Movements, którzy produkują przyjazne środowisku obuwie.Buty New Movement są stylowe i ekologiczneŹródło: https://www.kickstarter.com/projects/1017894081/new-movementscomfy-sneakers-made-with-recycled-mat

Twórcy New Movements opisują siebie jako „jeden prosty cel: chodzić i mieć wpływ na lepsze i czystsze jutro”. Z myślą o tej szlachetnej misji zaprojektowali buty, które są praktyczne, stylowe i produkowane w sposób zrównoważony.
Buty powstały z połączenia materiałów naturalnych i tych z recyklingu. Jak podkreślają twórcy, „przemysł obuwniczy często pomija naturalne i przetworzone materiały, zastępując je tańszymi, syntetycznymi opcjami.”

Tańsze opcje syntetyczne są często wykonane z tworzywa sztucznego, które nie jest tak trwałe jak skóra naturalna – szybciej się rozpada, szybciej trafia na składowisko i pozostaje tam przez setki lat.

Ekologiczne buty New Movements powstają z włoskiej skóry wolnej od chromu, którego używa się w procesie garbowania. Skóra jest produktem ubocznym przemysłu mięsnego i mleczarskiego. Podeszwa wykonana jest z gumy, pochodzącej z recyklingu, sznurowadła są z plastiku z odzysku, a wkładki do butów z mieszanki wełny, drewna i naturalnego lateksu. Buty są zapakowane w bawełniany worek i kartonowe pudło z recyklingu, wszystko bez grama plastiku. A 50 procent energii zużywanej w ich produkcji pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Twórcy projektu, oprócz ekologii, stawiają na jakość. Buty są wykonywane przez rzemieślników w Portugalii, zgodnie z europejskimi standardami pracy. „Zdecydowaliśmy się współpracować z dostawcami i szewcami w Europie, aby zapewnić dobre praktyki pracy i sprawiedliwe płace”. Imponujące prawda?

To nie wszystko! New Movements współpracując z Empower, zobowiązała się, że za każdą zakupioną parę trampek usunie kilogram plastiku z oceanu.

Trampki New Movement są starannie wykonane i zaprojektowane tak, by przetrwały zarówno pod względem jakości, jak i stylu, co jest istotne w czasach, kiedy trzeba gonić za modą i najnowszymi trendami.

Jeśli jesteś oczarowana/oczarowany projektem, to możesz wesprzeć New Movements na Kickstarterze: www.kickstarter.com
Buty New Movement dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Źródło: www.newmovements.com
Ekologia.pl

Bibliografia

  1. “https://newmovements.com/”; data dostępu: 2019-09-16
Ocena (3.9) Oceń:
Pasaż zakupowy